 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 20, 2009 22:44 Заглавие: |
|
|
| Я си огледай хубавичко връзките на операционния ,нещо има гнило там ,не може при +30В на инвертиращия вход и маса на неинвертиращия ,да имаш +13 (насищане )на изхода в +. Или нещо влиза в тригерен режим . Най добре увеличи R15 на 1-2 М ома и C7 на 1микро ,вместо 741 тури 081 ,или 5534 ,ще ги опукаш тези ОУ със тези 39 волта на входа ! Виж си още веднъж монтажа на операционния ,там пишеш ,че има късо 3-4-5 вярно ли е ,при спряно захранване ли го мериш ,на 200 ома обхват ,ако да -там търси причината ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юли 20, 2009 23:43 Заглавие: |
|
|
Имаш още 5-6 повреди и си готов
Остави лампата и двете съпр. по 27 ома, докато оправиш постояннотоковия режим.
Измери R5 и R11. Смени Т1, Т11, 741 и докладвай пак какви напрежения си измерил?
R22 трябва да е изгоряло, но ако не е изгоряло , ще трябва да смениш и Т12.
R24 не пуши ли с тези 80V върху него?
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
VeliZaR4o_91 Активен потребител

Регистриран на: 30 Дек 2008 Мнения: 88 Местожителство: гр.Костинброд
|
Пуснато на: Вто Юли 21, 2009 19:20 Заглавие: |
|
|
| купих си одеве двата крайни дето са на снимката (TIP142 и TIP147) щото са по-евтини и сложих тях смених и Т1 въпреки че старото даваше еднакви показания с новото...смених и всички диоди въпреки че и те показваха еднакви данни със новите...пуснах схемата през резисторите вместо предпазители заедно с лампата на първичната на трафа...всички съпротивления мерих и неса изгорели само операцьонен неможах да намеря че на колоните нямаше а неми се ходеше да обикалям...и така пак нищо не е като хората...на краините на Т12 дава на К,Б,Е -10 волта а на Т11 само на колектора дава 5 волта на базата и емитера пак е -10 волта а на операционния дето е в момента на краче 4 дава -9 волта...а на Т6 колектора му е 4 волта а базата и емитера по -10волта...нз аз с тези съпротивления...след F1 e 4 волта а след F2 е -10 волта...като казвам F имам в предвид на мястото на F... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Вто Юли 21, 2009 23:46 Заглавие: |
|
|
Здравейте и от мен!Велизарчо,както си тръгнал няма да стане ,ремонта на едно стъпало е доста трудоемка работа за която нямаш достатъчно знания,така че според мен шансът ти е да пуснеш схемата която тръгва от раз с действително здрави компоненти,и не през резистори,а задължително с лампа в първичната.Така че сваляш транзисторите един по един,мерене и така включително и резисторите-и нов интеграл.Хубаво е както каза някой да качиш една снимка на платката(елементи и писти),за да можем да сме ти по-полезни,иначе само с приказки....... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 22, 2009 1:30 Заглавие: |
|
|
| VeliZaR4o_91 написа: | | нз аз с тези съпротивления...след F1 e 4 волта а след F2 е -10 волта | Tова че напреженията са ниски, показва че все още имаш дефектни елементи в схемата. След като ги смениш, напреженията ще се вдигнат. Тока на покой е 90mA, а в момента имаш 1300mA от + и 1100mA от - . | VeliZaR4o_91 написа: | | на Т6 колектора му е 4 волта а базата и емитера по -10волта | Не може на колектора нa T6 да има +4V, а на емитера -10V, виж да не си го обърнал. Пиши точно, щото ако на емитера е +4, a на базата -10, значи е свирнал и ще трябва да го смениш. Провери и Т9. След последната смяна на изхода има -10, вместо +39, което е добре . Напиши пак всички напрежения, за да се ориентираме къде са дефектните елементи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|