Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Усилвател VIC 1250 P

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aleko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Юли 2005
Мнения: 15
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2005 11:14    Заглавие: Усилвател VIC 1250 P Отговорете с цитат

При изключване на сигнала горят двата крайни транзистора в единия канал. Замерил съм всички транзистори преди тях, няма дефектни. След подмяна работи нормално до изключване на входния сигнал, след което светва пробната лампа. При замерване - отново изгорели двата крайни транзистора. Докато работи не прегрява и няма дефекти в звука или възбуждане по висока честота. Ако някой има схема, моля да ми изпрати. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Chelsea_69
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Дек 2004
Мнения: 149

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2005 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди няма и месец се борих с такова чудо със същия дефект.След смяната на крайните транзистори,пак изгоряха,но по пое недоглеждане-вместо KD 366B ми дадоха KD366,който е за по-ниско напрежение и естествено фалира отново.На осцилоскоп и на слух всичко беше точно,но ми направи впечетление,че релетата за включване на усилвателя към озвучителните тела не винаги даваха добър контакт.Тия релета по-стават за автомобил,ама нейсе...да не съдим строго производителя.Ако всичко си проверил и транзисторите са изправни,няма причина да не работи.Почисти все пак контактите на релетата,колкото и нелепо да изглежда.За съжаление и аз не намерих схема на това чудо.Най-лесно е по-маймунския метод- сравни всичко между работещото и повреденото стъпало и дано имаш късмет.Върху товарен резистор 8-10 ома/10 вт провери постоянното напрежение на изхода-трябва да е няколко миливолта,ако е повече продължи с сравнението между стъпалата.Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aleko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Юли 2005
Мнения: 15
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2005 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! В моя случай в магазина нямаше оригинални транзисторо и съм сложил BDX66C и BDX67C, които са за по-високо напрежение и ток, а също и доста по-мощни. За релетата - благодаря, ще проверя и тях, макар че при усилване би трябвало да покаже разлика заради по-голямото контактно съпротивление. И все пак, дано някой колега има схема:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
ICO
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Юли 2004
Мнения: 481
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2005 18:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега мисля че ги правеха във Вики Ват там виж за схема.Много внимателно регулирай тока на покой но виж стоиноста от здравия канал защото съм забравил но помня че с тези Дарлингтони беше много капризен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aleko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Юли 2005
Мнения: 15
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2005 19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, колега. Утре ще купя нови транзистори и ще регулирам тока. Лека вечер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals