| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 19:41 Заглавие: Nordmende spektra-stereo 7000/ шаси 01 |
|
|
| Здравейте.Ползвам схема на Телефункен-шаси 617.Процесора е с лепенка и не счетох че е необходимо/поне за сега/да я разлепям.Собствениците ми казаха ,че от време на време не са могли да го включат/включвали са го и изключвали от щепсела/ и са го занесли на ремонт,където им казват ,че телевизора работи.При мен го донесоха неработещ- включвам и чух три опита за стартиране,след което тв-то се умълча.Няма ст-бай -смених DP 45,DP 44,CP 46,CR 83 и червената точица ме зарадва,но не задълго.След като работи известно време телевизора изключи.Усъмних се в IR 81-MC 7805 и го смених.Отново в експлоатация и отново разочарование -след като работи известно време вертикалният размер започва да намалява, образа изчезва и на екрана в горната част на екрана се появява обратен ход по ВО.Нарочил съм тиристора във ВО,след проверка на ТЕА 2029 С.Много се увлякох с писането.Ще бъда благодарен на всеки който вземе отношение по темата. РОЙДИН |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 20:40 Заглавие: normende spektra |
|
|
| тиристора не дефектира по принцип. сменявай електролити и препой наред. ако не, отиваш към тхо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Roidin Активен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 59
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 21:16 Заглавие: Nordmende spektra-stereo 7000/ шаси 01 |
|
|
Благодаря,Yosko 1.
Недоразумение- В бързината забравих да влеза във ФОРУМА и бях идентифициран като ГОСТ. Е,не е беда но,нека да се знае.
---------------
Ройдин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 20:36 Заглавие: |
|
|
| Трябва да смениш няколко електролита в първичната на захранването.Огледай за С100 или470мф! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Яну 14, 2006 7:10 Заглавие: |
|
|
Aко си сменил достатъчно електролити, то почвай да гледаш спойките.Когато тримерите за реглаж на геометрията не са точно настроени тези модели обикновено дават черен екран с няколкомсветли линии от горната страна на кинескопа. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|