| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivanzac Нов потребител

Регистриран на: 22 Фев 2006 Мнения: 48 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Фев 22, 2006 23:05 Заглавие: Въпрос: CD Changers blaupunkt CDC2 |
|
|
Имам CD Changers blaupunkt CDC2, който почти не е ползван.
Не може да чете CD-R. Възможно ли е да се направи нещо по въпроса? Например: смяна на глава,ъпдейтване на фирмуара....
Ако може някой да помогне ще бъда много благодарен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanzac Нов потребител

Регистриран на: 22 Фев 2006 Мнения: 48 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:18 Заглавие: |
|
|
| Няма ли специалисти които могат да дадат съвет? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pepi Petrov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005 Мнения: 591 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:28 Заглавие: |
|
|
| Какво значи че не е ползван и аз имам един паинер почти не ползван но е стоял на влага и е в безобразно сьстояние вьтрешно.Даи повече и нфо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:33 Заглавие: |
|
|
Не съм специалист, присъединявам се към въпроса, но от многократни
проби съм установил,че има някои СД-та които четат, няма правило -
по-нов - чете, или по-стар - не чете.Вероятно е въпрос на конструктивна организация или пък - софт? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanzac Нов потребител

Регистриран на: 22 Фев 2006 Мнения: 48 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Фев 23, 2006 22:03 Заглавие: |
|
|
Състоянието му е перфектно, като нов е.
Чете матрични дискове без проблем. Но записани дискове не.
Писах ги на висока и на ниска скорост(4та) и пак не става.
Въпроса ми е не може ли да се направи нещо за да чете писани дискове?
Например да се сложи нова глава с по голям ток на четене, ако само това е проблема.Просто не ми ясно каква е разликата между устройсвата четящи и не четящи писани дискове.
Много е лесно да сменя касетофона с едно ново CD, но касетофона има много екстри които ще загубя при смяната му, а други чейнжъри не мога да намеря които да се управляват от този касетофон CCR 600 Philips. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост Гост
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 10:58 Заглавие: |
|
|
| На тебе май не ти е ясно нищо!Не знаеш каква е разликата между матрични и записвани дискове , а искаш да сменяш дозата с друг тип(което е невъзможно).Това професионален форум ли е или образователен? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanzac Нов потребител

Регистриран на: 22 Фев 2006 Мнения: 48 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 11:16 Заглавие: |
|
|
| Хората в този форум обикновенно питат за нещо което не знаят и се надяват тези които знаят да им помогнат. Ако знаех със сигурност щях да се оправя сам и нямаше да се обръщам към специалисти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 12:14 Заглавие: |
|
|
| Гост написа: | | На тебе май не ти е ясно нищо!Не знаеш каква е разликата между матрични и записвани дискове , а искаш да сменяш дозата с друг тип(което е невъзможно).Това професионален форум ли е или образователен? |
Гост, остави го човека, той много културно и възпитано си задава въпросите. Според мен този форум има и образователна цел, никой не се е родил научен, ние, редовно пишещите тук - също.
Ето и моя отговор: Има голяма разлика между записани и матрични дискове. Някой CD-та, особено марковите не могат да четат записвани дискове и предполагам, че това е направено нарочно, в смисъл, че ако имаш пари за марков плеър, значи ще имаш пари и за оригинални дискове. Твоя чейнджър можеш да накараш да чете записвани дискове само ако му увеличиш тока на лазера, което никак не ти го препоръчвам, защото така се съкращава многократно живота на четеца. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivanzac Нов потребител

Регистриран на: 22 Фев 2006 Мнения: 48 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Фев 24, 2006 13:21 Заглавие: |
|
|
| Благодаря за изчерпателния отговор! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|