 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iz Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 11:50 Заглавие: Пералня Fagor мирише и двигателя |
|
|
Пералнята е Фагор с двигател sole 20580 049,като я пусна си тръгва нормално,пуска си вадата ,спира,топли я ,но като дойде време да завърти мотора и почва да мирише от него,като я пускам с празен казан мирише много малко,с пълен не се стои в стаята[1x2метра],мирише на аспирин,на нещо като хапчета,гледах му четките,стъргах му ротора с шинна шкурка неще и неще,мирише а засега и не гори,съпротивлението на статора е 1-2 ома,незнам дали е нормално за този модел...
Моля ви дайте някаква идея защото булката ще ме изяде,пък и точно сега пари за нова няма.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 12:00 Заглавие: |
|
|
| вместо да се правиш на майстор по добре потърси такъв защото в повечето случаи после излиза по скъпо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 12:49 Заглавие: |
|
|
В случая, освен в мотора, проблема може да е и в платката и в програматора, така че не губи време и извикай правоспособен техник.
Освен това провери свободно (леко) ли се движи барабана. Ако не - спирай я веднага, че казана е пластмасов и струва 160лв. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 16:12 Заглавие: |
|
|
казана се върти свободно,няма спънки,лагера е без луфт,...
Какво може да му направи контролера или платката,най много да работи постоянно или изобщо да не работи... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iz Нов потребител

Регистриран на: 11 Сеп 2006 Мнения: 3 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:31 Заглавие: |
|
|
| Кажете поне,един ом нормално съпротивление за такъв двигател ли е... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:33 Заглавие: |
|
|
| iz написа: | | Кажете поне,един ом нормално съпротивление за такъв двигател ли е... |
не |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iz Нов потребител

Регистриран на: 11 Сеп 2006 Мнения: 3 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 21:36 Заглавие: |
|
|
а колко е нормалното горе долу,около 500-600 ома,защото нищо не намирам за мотора,никакви данни..
Благодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Сеп 11, 2006 23:48 Заглавие: Re: Пералня Fagor мирише и двигателя |
|
|
| iz написа: | Пералнята е Фагор с двигател sole 20580 049,като я пусна си тръгва нормално,пуска си вадата ,спира,топли я ,но като дойде време да завърти мотора и почва да мирише от него,като я пускам с празен казан мирише много малко,с пълен не се стои в стаята[1x2метра],мирише на аспирин,на нещо като хапчета,гледах му четките,стъргах му ротора с шинна шкурка неще и неще,мирише а засега и не гори,съпротивлението на статора е 1-2 ома,незнам дали е нормално за този модел...
Моля ви дайте някаква идея защото булката ще ме изяде,пък и точно сега пари за нова няма.... | 2-3 ома за статора е нормално. По-вероятно е проблема да е в някоя от намотките в ротора. Виж при центрофуга дали не се получава волтова дъга /или по-голямо искрене/ между четките. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iz Нов потребител

Регистриран на: 11 Сеп 2006 Мнения: 3 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Вто Сеп 12, 2006 9:20 Заглавие: Re: Пералня Fagor мирише и двигателя |
|
|
| Цитат: | | 2-3 ома за статора е нормално. По-вероятно е проблема да е в някоя от намотките в ротора. Виж при центрофуга дали не се получава волтова дъга /или по-голямо искрене/ между четките. |
Ами пресветна вътре в него но не видях,дали в четките или ротора защото я загасих веднага...неискам да го съсипа нацяло,даже в последно време като върти мотора и напрежението играеше по целия етаж,забелязва се на лампата в банята,се едно заваряш с електрожена...
Вече не я пускам повече от 10 секунди ,защото много мирише и не се трай май мотора си заминава.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|