Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Когато включим хладилника- термостатът изключва след 2-3 сек
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
diksis
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Юни 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:14    Заглавие: Когато включим хладилника- термостатът изключва след 2-3 сек Отговорете с цитат

Проблемът е, че когато включим хладилника, термостът изключва след 2-3 секунди.
По електрическата му схема всичко е наред. И за това сменихме компресора с чисто нов. Той е без кондензатор и стартовия му ток беше около 13А. Задържа го около тази стойност и след 3 секунди изключва от терморелето.
С новия компресор е същото. Къде може да е проблема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:20    Заглавие: Отговорете с цитат

По-точно кое изключва? Не е ли защитното термореле, понеже както си го написал оставам с впечатление, че изключва термостата. Има вероятност това защитно термореле да е дефектно, но и тока ако правилно е измерен е висок... На сегашния компресор какъв е тока?
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юли 2005
Мнения: 1673
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Компресора ти е издал багажа.
_________________
http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diksis
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 28 Юни 2007
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan, термичното реле, което е върху компресора изключва. Токът на новия компресор е пак 13А. Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004
Мнения: 2505

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

diksis написа:
ivan, термичното реле, което е върху компресора изключва. Токът на новия компресор е пак 13А. Rolling Eyes

Освен да смениш пробно релето. Началния ток винаги е доста силен. Ти си сменил цял компресор, та едно реле ли няма - опитай, не е сигурно, че е от него, но трябва отнякъде да го почнеш... Освен да си попаднал на дефектен, но ако е нов не ми се вярва. През тия секунди чувства ли се да се развърта, понеже дори и нов може да е заклинил ротора и да не се развърта.
_________________
All Rights Reserved
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2007 12:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си написал колко ватов е компресора ,че оттам да ги обсъждаме тия 13 А.
_________________
Иво Банов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юни 2007
Мнения: 1010
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 9:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Кой смени компресора , не е ли хладилен техник ? Или хладилният техник си ти ? Не съм специалист в тая област но ако компресора е нов или със сигурност работещ , и ако не е релето , възможно е да има запушване по системата - компресора вдига свръхналягане , претоварва се и токовото реле правилно си изключва .... 13А ми се вижда много дори и за пусков ток , щом го държи 3 секунди ....Да не е презареден с фреон ...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Стъни
Гост





МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 11:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Казваш компресора "е без кондензатор", а не може ли в тази кутийка освен биметалната защита да има пусково устройство ? Така както описваш много ми прилича да не действа пусковата намотка за първоначално развъртане, токът минава само през работната и за това е голям. В тези компресори четки няма, така че задължително трябва да има пускова намотка ако тази кутийка е с три извода към компресора. Сменяй и ще се управи - 13 А е много ток за тези компресори и не си играй много да не го изгориш, защото ако залепнат контактните пъпки на биметала си готов изгорял.
Върнете се в началото
tvpetrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Авг 2004
Мнения: 590
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2007 22:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм специалист в тая област,но на моя хладилник с компресор данфус два пъти съм сменял кутийката с таблетката ,която се нанизва на компресора.Тя служи за пускане,но вътре е вградена и термозащитата и като се скапе ефекта е точно като при тебе.Спасението е да потърсиш от някой колега такава кутийка и да си я смениш.Може и по магазините да има вече.Аз като сменях не намерих от магазина и си взех от сервиз втора употреба.Само си запиши какви са параметрите на компресора,за да ти дадат подходяща такава.Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
krasiorocknroll
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 15:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Намери причината поради която изключва преди да сменяш каквото и да е.Първо шунтирай термостата и провери дали компресора ще продължи да работи.Ако компресора работи без термостат-необходимо е термостата да се регулира.Случвало ми се е-уж същия термостат купувам а не иска да изключи.След последвалото регулиране с помоща на финна отверка и един термометър всичко е О.К. Wink
_________________
http://www.bg-sonic.com/members.php?id=147
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals