| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
aciton Нов потребител

Регистриран на: 15 Авг 2007 Мнения: 1
|
Пуснато на: Сря Авг 15, 2007 22:13 Заглавие: програмиране памет на телевизор |
|
|
| Здравей те искам да питам как мога да програмирам памет на телевизор занимавам се от доста време с поправяне на телевизори, но никого несъм се занимавам с програмиране на памет. Става въпрос за телевизор Neo модел 21 26 FTX аа паметта е c2408 . Ако може да ми обесните как да го програмирам да му вкарам настройки , защото в момента при включване на телевизора само показва черен екран дори не иска да се включи и от дистанционното. Благодаря ви предварително . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radit68i Активен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2007 Мнения: 84
|
Пуснато на: Сря Авг 15, 2007 22:23 Заглавие: |
|
|
Трябва да си купиш програматор, а по нататък нека обясни по-опитен колега  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 6:52 Заглавие: |
|
|
| Бутон Търсене с ключова дума - програматор да речем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 7:39 Заглавие: |
|
|
| Предлагам ти като за начало да започнеш с IcProg платката е на цена около 5лв виж тука www.hobbykit.dir.bg програмата е лека има и руско меню.Аз съм си го преправил за COM1 и с по дълък кабел ако решиш да пробваш с него ще ти пратя кой кабел къде се свързва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:28 Заглавие: |
|
|
| old4 аз го имам същия програматор,когато го купих един път го пробвах неможах да го подкарам и го зарязах но ако можем да го подкараме през COM порта,ще съм доволен.Прати схема ако имаш.Мерси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 8:33 Заглавие: |
|
|
| capitani написа: | | old4 аз го имам същия програматор,когато го купих един път го пробвах неможах да го подкарам и го зарязах но ако можем да го подкараме през COM порта,ще съм доволен.Прати схема ако имаш.Мерси |
Да има малка грешка ще ти опиша свързването но малко по късно защото имам 1 излизане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Авг 20, 2007 10:13 Заглавие: Re: програмиране памет на телевизор |
|
|
| aciton написа: | | Здравей те искам да питам как мога да програмирам памет на телевизор занимавам се от доста време с поправяне на телевизори, но никого несъм се занимавам с програмиране на памет. Става въпрос за телевизор Neo модел 21 26 FTX аа паметта е c2408 . Ако може да ми обесните как да го програмирам да му вкарам настройки , защото в момента при включване на телевизора само показва черен екран дори не иска да се включи и от дистанционното. Благодаря ви предварително . |
То май май телевизора не е за програмиране .Ако се занимаваше отдавна с ремонт нямаше да напишеш тази глупост. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 20, 2007 13:16 Заглавие: Re: програмиране памет на телевизор |
|
|
| plamen petrov написа: | | То май май телевизора не е за програмиране .Ако се занимаваше отдавна с ремонт нямаше да напишеш тази глупост. |
сефте..."занимавам се от дълги години...телевизора не говори на К1 и БТВ кво да го права...има едно черно...сервизния режим на Електрон 380,..дъмп за Пирин търся...къде се вързва приставка говор тема в 6 страници",и всичко започва винаги с девалвиралото до краен предел обръщение "колеги"
Абе мамата си е ебало... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Авг 20, 2007 13:24 Заглавие: |
|
|
Чудно ми е колегите писали по-горе не сващат ли какъв е проблема и да не му се връзват а обесняват как се програмира памет. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
smokee Нов потребител

Регистриран на: 23 Дек 2004 Мнения: 26 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 23:27 Заглавие: |
|
|
Eлектрониката е много широко понятие ! Това ,че един човек се е занимавал години с електроника не означава ,че е наясно с всеки един дял от нея ! И най-големите майстори могат да се окажат в ситуация ,за която и понятие си нямат ,дори да не става дума за много засукана техника. А и този форум за какво е ? Да обсъждаме кой колко знае и какъв опит има или да си помагаме взаимно кой с каквото може ? Стига сте обсъждали знанията на колегите и обръщенията им към вас,а се опитайте да решите даден проблем заедно ! Преди няколко години този форум беше много хубаво място.Сега се е превърнал в арена за избиване на комплекси за малоценност и отрковенни заяждания и обиди. _________________ Aко не можеш или не искаш да помогнеш - то поне недей да пречиш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|