Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с RGB-scart кабел.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
strballer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2007 18:01    Заглавие: Проблем с RGB-scart кабел. Отговорете с цитат

Здравейте,
Вчера си закупих RGB-scart кабел за PlayStation 2. Но като го пуснах забелязах, че от лявата страна на екрана има вертикални сиви линии Confused Не се забелязват чак толкова много, но ме дразнят все пак. Днес пробвах кабела на друг телевизор и смущенията ги няма. Оттук разбрах, че проблемът ще е в ТВ-то (което е Samsung CZ-21M063N), но незнам какъв е.Някой може ли да ми помогне?

П.С: Телевизора ми поддържа RGB през скарт буксата.

Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
strballer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 20:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой ли не може да ми помогне Confused
Ето снимки на картината :
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/161/40079_363.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/161/40080_365.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/161/40081_413.JPG
На снимките не си личат много чертите, но се загледайте в лявата част на екрана - има черти от горе до долу вертикално.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Нед Дек 02, 2007 20:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Включи ТВ на AV без да си вкарал кабела в скарта му, и виж дали пак ги има тези ивици. Може да се наложи да увеличиш малко яркостта за да се видят добре. Това е така нареченият ефект "завеса" при ТВ, получава се от некачествени елементи (кондензатори, тхо и др.) в крайното стъпало за ХО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
strballer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 15:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, наистина си личат като увелича яркоста, но по-леко в сравнение когато е включен RGB кабела. Благодаря ти!
Да питам, има ли някакъв вярянт да се оправи телевизора и евентуално каква горе долу ще е цената на поправката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

strballer написа:
Да, наистина си личат като увелича яркоста, но по-леко в сравнение когато е включен RGB кабела. Благодаря ти!
Да питам, има ли някакъв вярянт да се оправи телевизора и евентуално каква горе долу ще е цената на поправката?

Щом си личат и без включена PS2 значи проблема си е в самия телевизор.
Да,разбира се-има вариант телевизора да се отремонтира.
Каква ще легне цената на ремонта не може да ти каже човек без да бъде прегледан телевизора,тъй като причините за въпросния ефект "завеса" са много и най-разнообразни.
Може да легне евтино,може и не чак дотам.Зависи.
Хубаво е обаче телевизора да мине на преглед все пак,защото има причини които дават този ефект "завеса" на екрана и ако телевизора поработи още известно време така има вероятност да стане по-голяма беля,която евентуално сега би могла да бъде предотвратена.
Между другото въпросния ефект,може да бъде пречинен и от некачествено извършен предишен ремонт.
Абе варианти много.Така можем само да гадаем.
Най-добре го закарай на някой колега да го погледне е моя съвет.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
strballer
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Дек 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2007 16:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре. Благодаря ви!
Можете ли да ми препоръчате ако знаете някой сервиз в Стара Загора където мога да го занеса?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals