 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Яну 05, 2008 0:54 Заглавие: Лампа за SAMSUNG SP-43J6HP |
|
|
| Телевизора е LCD, SAMSUNG, прожекционен, модел SP-43J6HP. Диагностиката не беше трудна, разхерметизирана и счупена отвътре лампа 4-061-536. Въпроса ми е може ли да се намери такава лампа и на каква цена? Схема не намерих и сигурно няма да ми трябва, но ми е любопитно да я разгледам, както и да получа малко повече инфо за това ТВ. Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Яну 06, 2008 19:26 Заглавие: Re: Лампа за SAMSUNG SP-43J6HP |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | Телевизора е LCD, SAMSUNG, прожекционен, модел SP-43J6HP. Диагностиката не беше трудна, разхерметизирана и счупена отвътре лампа 4-061-536. Въпроса ми е може ли да се намери такава лампа и на каква цена? Схема не намерих и сигурно няма да ми трябва, но ми е любопитно да я разгледам, както и да получа малко повече инфо за това ТВ. Благодаря предварително. |
Най-вероятно ще се намери лампа, но още по-вероятно цената няма да ти хареса.
П.П. Как така телевизора е хем LCD, хем прожекционен? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Яну 06, 2008 22:46 Заглавие: |
|
|
| Tokio написа: | | П.П. Как така телевизора е хем LCD, хем прожекционен? | Явно телевизора е доста екзотичен:
http://www.lelong.com.my/review/list/detailstd.asp?reviewid=426&parentid=42
Затова ми беше интересно да му разгледам схемата, но не можах да я намеря. Лампата се намира в долния десен ъгъл, а светлината по оптични (екранирани с доста дебело желязо) световоди отива до центъра. Там вероятно минава през въпросното LCD, през огледала и се прожектира на екрана, който е пластмасов и е като на другите прожекционни с трите пушки. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SET Активен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2005 Мнения: 76 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 08, 2008 17:13 Заглавие: |
|
|
| Тази лампа ще е поне 250 евро. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Яну 09, 2008 1:22 Заглавие: |
|
|
| SET написа: | | Тази лампа ще е поне 250 евро. | Позна, точно толкова ми казаха! Ако беше златна нямаше да струва толкова. Нямам логично обяснение как една жица, малко стъкло и рефлектор, което реално не струва повече от 5лв., може да има цена 500 лева!? Явно телевизора няма да се прави. Благодаря за отговорите, закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Яну 10, 2008 19:38 Заглавие: Re: Лампа за SAMSUNG SP-43J6HP |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | Телевизора е LCD, SAMSUNG, прожекционен, модел SP-43J6HP. Диагностиката не беше трудна, разхерметизирана и счупена отвътре лампа 4-061-536. Въпроса ми е може ли да се намери такава лампа и на каква цена? Схема не намерих и сигурно няма да ми трябва, но ми е любопитно да я разгледам, както и да получа малко повече инфо за това ТВ. Благодаря предварително. | колко вата е? _________________ Както си работеше и спря!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 12:08 Заглавие: |
|
|
| REMZ> написа: | | колко вата е? | Не видях някъде да пише колко вата е, но не вярвам при тази цена да стане лесно замяна. Случаят е малко по-различен от нормалната подсветка. Освен стандартния контрол на яркостта и тока има разни темп. датчици, термостати, вентилатори, време за достигане на определена температура и др. подобни глупости, които ще трябва да се лъжат. Но най-специфичното в случая е че LCD-то е 30 пъти по-малко от екрана и всяка неточност в светлинния поток се умножава по 30. Лампата я дадох на човека, ако може да си я намери от чужбина. Цената в чешкия сайт е около 200 лева. Темата за мен е приключена, но благодаря все пак за вниманието. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|