| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2005 16:55 Заглавие: Проблем с TV “Elite 21EF70” |
|
|
Здравейте!
Имам следния проблем с TV Elite 21EF70: След високоволтов разряд вътре в телевизора същия вече не запаметява настройките на програмите и дава SKIP за всички програми. Процесорът му е TDA 9361 PS/N2/5I, паметта е 24С08Wb. На процесора е залепено листче с друг номер – NTDA 9361 – 2NA. Не разполагам нито със сервизно описание, нито със схема или алгоритъм за влизане в сервизен режим. Предполагам, че е дефектна паметта. Но ако я подменя, не зная как да направя сервизните настройки. Ще ви бъда благодарен, ако някой ми помогне със съвет или някаква документация
Последната промяна е направена от Radko на Вто Май 02, 2006 21:06; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2005 17:02 Заглавие: |
|
|
| От какво се е получил разряда елита имаха дефектна серия със маса на кинескопа залепена на тунера вместо на платката на кинескопа ако е така най вероятно е заминал процесора смени паметта с празна някой от тях тръгваха а входа в сервиз е със скрит бутон на ПДУ и после самото меню те води какво да регулираш Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Съб Яну 22, 2005 17:19 Заглавие: |
|
|
| Въпросния телевизор беше падал от масата и беше със спукана платка. След като възстанових всички прекъснати писти той заработи нормално , аз го сглобих и го оставих да работи за тестване. След около 15 мин. се получи някакъв пробив, но телевизорът продължи да работи нормално. След около още 1 – 2 минути последва нов пробив, при който настъпи и тази повреда. После го отворих и го наблюдавах, но така и не разбрах откъде пробива. Впрочем тези пробиви вече изчезнаха. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2005 0:56 Заглавие: |
|
|
| Трябва да пробваш със смяна на EEPROM-а.ако нямаш дъмп понеделник ще ти изпратя но не за елит а за CROWN те са с еднакво шаси.мисля че няма да трагне с празна памет но може да пробваш аз не сам пробвал за това не сам сигорен.каде се получава този разряд? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Яну 23, 2005 13:24 Заглавие: |
|
|
| пратих ти бинове за елит пробвай с тях и със празна памет защото тия едночипови всеки тръгва по различен начин някои искат бин някои не Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 8:36 Заглавие: |
|
|
Искам да споделя с колегите резултата от поправката на Елита. Подмених паметта, без да съм въвеждал предварително данни в нея и телевизорът заработи нормално. Беше останал само един проблем, който преди това отдавах на повредата, а именно, че при настройка на диапазоните бяха разменени местата на VHF1 и UHF. Оказа се, че проблемът се отстранява чрез настройка в сервизен режим 1, задава се стойност на параметър Вand единица.
Искам да изкажа благодарност на колегите, които ми помогнаха.
Поздрав: Радко |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|