| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
www123 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2008 Мнения: 160
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 4:54 Заглавие: телевизор SIESTA TV70-220 гори транзистора на захранването |
|
|
| Като включа захранващия ключ и веднага изгаря транзистора VT005 и предпазителя FS001 на импулсното захранване. Мерих транзистора на ТХО-то здрав е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
www123 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2008 Мнения: 160
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 9:25 Заглавие: |
|
|
| Намерих C015 прекъснал. Смених го сложих пак транзистор BU508A и предпазител и го пуснах. Пак ми ги изгори гадината ! Почвам да свалям един по един SMD транзисторите и да ги меря, макар че ги мерих на платката и нищо не забелязах. Преди време бях сменял VD030 (той е SMD) имаше проблем някакъв май с картината. Туй импулсно май е бая шибано. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 15:42 Заглавие: |
|
|
| А за пускане през лампа не си ли чувал ? Иначе може да събереш шепа транзистори и да викаш - ей това захранване излезе много шибано! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
www123 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2008 Мнения: 160
|
Пуснато на: Съб Юни 07, 2008 17:41 Заглавие: |
|
|
| Свалих всички SMD транзистори и ги мерих един по един. Намерих VT004 частично оглупял. Купих го само че е BCP68-25 а по схема е BCP68 или BCP68-10. Сложих го и телевизора тръгна. Реших да почна да меря захранващите напрежения да видя дали са в нормата. Така включвах и изключвах телевизора 5-6 пъти. И към 6-тия път взе пък да не ми вкючва релето. Значи имам stand by и телевизора се командва от дистанционното ама релето нещо вибрира с някаква честота и не може да включи да подаде другите напрежения. Меря на катода на диода VD020 трябва да има 14V има ги ама нещо плава напрежението 12V до 16V. Друго което забелязах е че резистора R021 бая грее. Продължавам да ровичкам. Друго което забелязах че когато работеше до 6-тия път когато го изключа от дистанционното телевизора остава да си работи само променя индикацията на светодиодните осмици с две думи не изключва телевизора само май прищракваше релето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Юни 07, 2008 18:20 Заглавие: |
|
|
Прехвърли всички електролити по захранването с нови,и по вторичните вериги филтражните също.Имал съм точно същия проблем преди години но вече не помня от кой кондензатор излезе-било е преди 6-7 години. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|