| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
DragonFly Нов потребител

Регистриран на: 02 Апр 2009 Мнения: 18
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DJ69VN Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2008 Мнения: 3329 Местожителство: Варна, България
|
Пуснато на: Вто Апр 07, 2009 23:13 Заглавие: Re: НЧУ с TDA7294?? |
|
|
Теоретично и от части на практика има начин да се подкара но определено няма да изкара тия мощности който го дават и по добре да не се занимаваш с щуротии ами си намери един траф поне 150W с необходимите 2полярни напрежения след греца и филтрацията(която трябва да е доста корава зада просвири както си му е реда въпросния чип) и му се радвай  _________________ Analog Audio™ Quanterall.com |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tzanko Todorov Активен потребител

Регистриран на: 16 Дек 2004 Мнения: 75
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 9:10 Заглавие: |
|
|
| Предполагам че използваш TDA7294 за да постигнеш по-голяма мощност. А за да реализираш това и да постигнеш мощност около 100w ти е необходимо захранване с две изходни напрежения мин. 36V двуполярно. Трансформатора трябва да бъде действително 150W(5A) трябва да подбереш грец 8-10А и от опит ти казвам трябва освен радиатор да поставиш и вентилатор за да подържаш тази мощност без проблем. Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DragonFly Нов потребител

Регистриран на: 02 Апр 2009 Мнения: 18
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 10:04 Заглавие: |
|
|
Ами дефакто на мен не ми трябва да вади 100-те вата щото колоната ми няма да ги понесе трябва ми около 60% от него> Та затова питах но явно си е подобре с трансформатор ,грец и кондензатори
П.С. иначе ако може с тоя адаптер да дръпна към 50-60% от мошноста ще остана доволен ако ми кажете как да го вържа.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 12:24 Заглавие: |
|
|
Може да го захраниш но пак ти трябва грец и два кондензатора по 4700мФ за да реализираш изправителния блок,но за мощност не си мисли,само колкото да го чуеш с 10 вата.Ако ти се занимава то ще продължим да пишем.И тази ИС7294 е 70W max. както и 7293-80W,нищо че пишат навсякъде 100W. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DragonFly Нов потребител

Регистриран на: 02 Апр 2009 Мнения: 18
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 12:56 Заглавие: |
|
|
В такъв случай мога ли да ползвам трансформатор 180вата на 11,5 волта или е много слаб,или пък мога ли да ползвам захранване на комп има много изписани теми по тези въпроси обаче аз не мога да разбера нищо от тях...
пс. колко струва един трасформатор 2-у полярно на 24 волта(150вата) + грец 15А + 2 10 000микрофарада електролити? горе долу |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дилян_93 Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2009 Мнения: 163 Местожителство: София/Русе
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 13:04 Заглавие: |
|
|
Извинявайте момчета ако не съм разбрал правилно ,но авторът на темата не е споменал дали трафа има средна точка или две еднакви вторични намотки. Без едно от двете е безсмисленно да ползва адаптера. Ако греша ме поправете.
DragonFly - имаш ЛС |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DragonFly Нов потребител

Регистриран на: 02 Апр 2009 Мнения: 18
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 13:46 Заглавие: |
|
|
| Прав си не споменх дали има средна точка истината е че няма и това ми е проблема основния |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 15:22 Заглавие: |
|
|
| DragonFly написа: | | колко струва един трасформатор 2-у полярно на 24 волта(150вата) + грец 15А + 2 10 000микрофарада електролити? горе долу |
Цената е около 60лв. _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Сря Апр 08, 2009 15:38 Заглавие: |
|
|
С еднополярно захранване също може да стане с изкуствена средна точка и с кондензатор на изхода.
Но струва ли си? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|