 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Rogatip Гост
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 11:41 Заглавие: Поправка на телевизор Crystal? |
|
|
Здравейте,
Имам телевизор Crystal(от тези където са с размер - аквариум за акули) закупен някъде 90-91г. До преди няколко седмици си работеше нормално. Но се появиха няколко проблема.
- Затъмнява си картината сам, съответно си я осветлява сам. Имам чуството че си играе с настройките за Яркост и Контраст. След като се прецака картината, го изключвам изчаквам 1 минута и пак го пускам и е готов, общо взето това е моя алгоритъм за оправяне на проблема.
- Втория проблем е че на АV канала има бели хоризонтални черти на тъмния фон(обратен ход?, така ми казаха че се казва този проблем), съответно като гледам филм чертите са си там.
Молбата ми е дали можете да ми кажете къде мога да го занесе за да го погледнат и да се опитат да му направят последен байпас, защото предполагам, че ако го занесе в някой "голям" Сервиз ще ми кажат дитектно да го нося в Музея "Земята и Хората". Знам че ТВ-то е много старо и е за смяна, но искам да разбере дали може да се оправи.
Благодаря предварително!
Чао и със здраве. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 11:52 Заглавие: |
|
|
Rogatip, ако напишеш и от къде си?
Я да предположа - София  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joniks-serviz Опитен потребител

Регистриран на: 10 Сеп 2004 Мнения: 352 Местожителство: България-Пловдив
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 12:13 Заглавие: |
|
|
Огледай го хубаво за студени спойки , а за бай-паса е рано първо се опитай да намалиш напрежението на 2 решетка естествено ако не е изсъхнал кондензатора 180-220Вл на видеоусилвателите и тогава мисли бай-пас! _________________ РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rogatip Гост
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 12:17 Заглавие: |
|
|
От София съм. Ако знаето подходящ сервиз, го нося.
Относно байпаса, казах го като метафора  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 12:24 Заглавие: |
|
|
| Телевизора ти трябва да се препои,да се сменят няколко електролитни кондензатора и ако имаш късмет ще поработи още |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 12:29 Заглавие: |
|
|
Защо го подтиквате към неща които той е преценил, че не са за него?
И правилно, всеки трябва да се занимава с това което разбира и му е работата.
Конкретното му питане е това:
| Цитат: | | дали можете да ми кажете къде мога да го занесе за да го погледнат |
При такъв телевизор подобна готовност е похвална.
Rogatip, немога да ти помогна на конкретния въпрос. Не съм от София. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rogatip Гост
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 12:45 Заглавие: |
|
|
| Няма значени квартала, качвам го на мобилото и го докарвам. Но за всеки случай живея близко до Медицинска Академия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 14:14 Заглавие: |
|
|
Занесете телевизора за качествен ремонт в сервизната база на
стария завод "Ворошилов" и колегата Мишо ще Ви го поправи
компетентно и качествено.Те го подържаха и все още имат материяли за него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Joniks-serviz Опитен потребител

Регистриран на: 10 Сеп 2004 Мнения: 352 Местожителство: България-Пловдив
|
Пуснато на: Сря Май 18, 2005 14:41 Заглавие: |
|
|
Какво да кажем ние които имаме по 3-4 броя на склад за резервни части! Не вярвам , че само Мишо прави качествен ремонт на Криста л! _________________ РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|