 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
весо Гост
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 11:27 Заглавие: Re: Не може да бъде!!! |
|
|
| raxell написа: | Не е за вярване , с така описаните технологии съм напълно съгласен но............така се процедира когато нямаш РАЗПОИТЕЛ .........преди години ги нямаше на пазара и си ги правехме сами от парче медна шина.
Сега има и на велер и на ерза , все реномирани марки , и клипсове за вадене има , да не е евтино но за професионална работа си заслужава - пести време и нерви ,а да работиш с такава удобна хубавиня си е удоволствие
Хайде със здраве от мен  |
Тези разпоители ме заинтересуваха. какво представляват дай някой линк или снимки. И не е ли по добре да се закупи една станция за горещ въздух. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
raxell Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005 Мнения: 228 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 12:36 Заглавие: |
|
|
"Всеко присобление сима преначение" -така казал шопа!
Станшията за горещ въздух ще ти трябва за новото поколение "компютри" където почти всичко е повърхностен монтаж , никаква работа обаче не ти върши за многослойни платки , да не говорим че при теб проблема е "проблемче" , само си представи чип с 68 крака , как ще го разпоиш при това без да повредиш нито платката нито чипа?
Относно разпоителите пусни едно търсене в гугъла , препоръчвам 60 ватов велер на 220 волта (система магнастат) имат пълна гама разпоители за тях , ако ли не импровизирай с 100 ватов български и човка самоделка (два фрезовани канала на отстовние колкото е между двата реда на краката и дълбочина колкото да се поберат последните) пълниш каналите с припой , богато колофон и на двете места , поставяш разпоителя върху краката на интегралата и след 2 секунди я измъкваш от мястото и остатъците от припоя в отворите го отстаняваш по някой от посочените ти начини но най добре сатава с ширмовка .
Естествено не всеки се е родил с поялник в ръце всичко си иска тренировка и ако разбереш физиката на процеса бързо ще набереш обороти
Успех  _________________ колкото повече , толкова повече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 23, 2006 20:30 Заглавие: |
|
|
| Ako не ти трябва стария чип режи краката горе до пластмасата, после крак по крак махаш остатъците с пинсета и наострен поялник, после издухваш калая и запояваш цокъла. Ако ти трябва чипа и платката не е руска, правиш си дълга човка, така че да хваща повече крака, слагаш много нискотопим тинол и движиш по краката от едната страна, дърпаш леко, после от другата страна същото. А най добре да смучеш със станция за разпояване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|