Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

за двуслойните платки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
весо
Гост





МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2006 11:27    Заглавие: Re: Не може да бъде!!! Отговорете с цитат

raxell написа:
Не е за вярване , с така описаните технологии съм напълно съгласен но............така се процедира когато нямаш РАЗПОИТЕЛ .........преди години ги нямаше на пазара и си ги правехме сами от парче медна шина.
Сега има и на велер и на ерза , все реномирани марки , и клипсове за вадене има , да не е евтино но за професионална работа си заслужава - пести време и нерви ,а да работиш с такава удобна хубавиня си е удоволствие Very Happy
Хайде със здраве от мен Very Happy



Тези разпоители ме заинтересуваха. какво представляват дай някой линк или снимки. И не е ли по добре да се закупи една станция за горещ въздух.
Върнете се в началото
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2006 12:36    Заглавие: Отговорете с цитат

"Всеко присобление сима преначение" -така казал шопа! Very Happy
Станшията за горещ въздух ще ти трябва за новото поколение "компютри" където почти всичко е повърхностен монтаж , никаква работа обаче не ти върши за многослойни платки , да не говорим че при теб проблема е "проблемче" , само си представи чип с 68 крака , как ще го разпоиш при това без да повредиш нито платката нито чипа?
Относно разпоителите пусни едно търсене в гугъла , препоръчвам 60 ватов велер на 220 волта (система магнастат) имат пълна гама разпоители за тях , ако ли не импровизирай с 100 ватов български и човка самоделка (два фрезовани канала на отстовние колкото е между двата реда на краката и дълбочина колкото да се поберат последните) пълниш каналите с припой , богато колофон и на двете места , поставяш разпоителя върху краката на интегралата и след 2 секунди я измъкваш от мястото и остатъците от припоя в отворите го отстаняваш по някой от посочените ти начини но най добре сатава с ширмовка .
Естествено не всеки се е родил с поялник в ръце Very Happy всичко си иска тренировка и ако разбереш физиката на процеса бързо ще набереш обороти Very Happy
Успех Very Happy
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Elmech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004
Мнения: 119
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Нед Апр 23, 2006 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ako не ти трябва стария чип режи краката горе до пластмасата, после крак по крак махаш остатъците с пинсета и наострен поялник, после издухваш калая и запояваш цокъла. Ако ти трябва чипа и платката не е руска, правиш си дълга човка, така че да хваща повече крака, слагаш много нискотопим тинол и движиш по краката от едната страна, дърпаш леко, после от другата страна същото. А най добре да смучеш със станция за разпояване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals