Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лицев процесор за Нокиа Стереоплюс Шаси
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Boiko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 547
Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426

МнениеПуснато на: Сря Яну 26, 2005 9:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Никола Киров написа:
Боико SPL21-R03 е централния процесор . Малко вероятно е тои да ти е проблема. Скапва се само от сериозни токови удари като от гръмотевица да кажем. Не е изключено и да е тои проблема ти но е много малко вероятно. Практиката така показва.

Във връзка с http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=2817&highlight=7155vt съм на мнение че MSP-то не се резетира нормално от 33 пин на SPL21-R03 и след като беше заминал и тунера то твърде вероятно апарата да е гръмотевичен.
Tokio написа:
Утре ще видя моя телевизор с какъв основен процесор е и ако е такъв, какъвто ти трябва ще ти го дам на тази цена. Вече реших да го разчастя моя телевизор.

Чакам и се надявам Laughing
_________________
НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

На някои не му ли е потрябвал такъв.

Вече правя и за Nokia Stereoplus - II шасито.

най честата маркировка по тия процесори е

NCE-PRE03-R01
или
NCE-PRE01-R02

но се срещат и доста други варианти на маркировка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Юни 19, 2006 23:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Nikola Kirov написа:
На някои не му ли е потрябвал такъв.

Вече правя и за Nokia Stereoplus - II шасито.

най честата маркировка по тия процесори е

NCE-PRE03-R01
или
NCE-PRE01-R02

но се срещат и доста други варианти на маркировка.

На мен все още ми трябва такъв процесор, но вече и 20 лева не мога да дам за него. Цените на новите телевизори тотално се сринаха за една година и това естествено се отрази на цената на ремонта, която клиента е готов да плати.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 1:09    Заглавие: Лицев процесор за Нокиа Отговорете с цитат

Къде беше колега Киров преди 10г.,когато навлизаха тези апарати?За 10г.съм бракувал повече от 50бр.а сега вече почти никой не внася тези модели,а там дето има дефектирали,едва ли ще се съгласят на твоята+нашата цени,при тези в технополис.И от мен извинение за времето и труда по разшифровката на алгоритъма,но всяко нещо с времето си.Преди даваха 50 марки за цяла платка,а сега се мръщят и на 20лв.Съдба,приятелю,и аз днес унищожих поредните5 мъртавци от склада,дори намерих и цял лицев панел с надпис-ОК.Е,защо не ми се мярна преди 2 месеца!?Но не губи кураж,доста екземпляри стоят с надежда за съживяване.Като гледам как наши колеги се побъркват по ретро техника,а и колко често гърмят новите китайчета,нищо чудно твоите идеи да станат хит.Знаеш ли!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Юни 20, 2006 1:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато наистина вървяха тия телевизори аз се занимавах с телевизори и аналогова електроника и не бях програмист Smile
Няма значение,няколко колеги и от тоя форум са оживявали такива нокии с мои процесори и още ще се се оживяват. Те са свястни телевизори и хората обикновенно си ги ценят. преди месец си продадох Stereoplus-II нокията на която последно правих последната софтуерна версия сувсем без проблем за 180 лева.
Има си хора за всичко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
ILIAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Мар 2005
Мнения: 281
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 23:19    Заглавие: Отговорете с цитат

За това че работят без проблем - гарантирам Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Юни 22, 2006 13:42    Заглавие: Отговорете с цитат

А ако някой колега от Стара Загора или наблизо има такава Нокия бих могъл да му я купя. Днес ми излезе още един клиент дето би си купил такава ако му намеря. Но трябва да е с добре запазена кутия и свястен кинескоп.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Ност
Гост





МнениеПуснато на: Чет Юни 22, 2006 15:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Твърде малко такива Нокии има в България.Те главно са докарвани втора ръка.С тези цени на новите телевизори се обезмислят повечето ремонти на старите апарати.Всички са чували клиентите да казват "Ако е нещо дребно да се прави" .Това не е процесор на Фунай та да се харчи в хиляди бройки.Така че Никола май лабораторното упражнение не си струва.
Върнете се в началото
Nikola Kirov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 23 Фев 2005
Мнения: 85
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 1:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Е не е като съвсем да съм си загубил времето. Подкарал съм си 3 мои нокии,продал съм десеттина процесора. Разбира се за същото загубено време някой плочкаджия или водопроводчик изкарва 5 пъти по толкова ама това е положението с електорниката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
antonkolev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Яну 2005
Мнения: 503
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 5:43    Заглавие: Отговорете с цитат

цената е добра,стига телевизора да е запазен.
а що се отнася за такива нокий попадат ми често,ако те интересуват на лични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals