Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

за новаци
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daminad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2006
Мнения: 189
Местожителство: Somewhere in time

МнениеПуснато на: Вто Юни 13, 2006 19:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре ще да е да изучиш и малко електротехника.
Мисля че това ще ти помогне за изработка и поправка на схеми.
Но май няма да е много наложително. Rolling Eyes
За разчитане на схеми от полза ще да е да изучиш малко техническо чертане. Wink
Поне на мен ми беше полезно, като се има предвид че ще го учим догодина...
Късмет с изпитите като се има предвид че си в сесия!
_________________
Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
charli
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 882
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 13, 2006 23:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Горещо ти препоръчвам книгата 110 Тиристорни Схеми на Р. Марстън. Намери Интермаш (intermash) във форума. Той продаваше книжки, та там я имаше и тази. Обясненията в нея започват от самото начало, има супер елементарни примери за реализиране - батерийка, крушка и най много 3 жици, а ако си по-опитен и 2 вършат работа Cool Да знаеш, че поне тиристорите ще научиш като хората, а по-натам транзисторите и диодите ще върват като по вода ...
_________________

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daminad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2006
Мнения: 189
Местожителство: Somewhere in time

МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 6:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе що литература има изчети я... Но това не означава да изкупиш цялата техническа книжарница Laughing
_________________
Всеки който си придава важност придобива маловажност.
"Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!" - Р. Ц. Кирилов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 7:34    Заглавие: Отговорете с цитат

ttitto.79, дай си адрес, да ти изпратя първата глава на книгата си, която пиша в момента, но не се знае, кога ще я издам. Обхваща избрани въпроси от електротехниката, които имат отношение конкретно към електрониката. Разбира се там не пише, как се правят платки, но за това можеш да попиташ някой. Ще искам отговор, дали изложението е написано разбираемо за такива като теб.
_________________
Ако човек се напъва упорито, все нещо ще излезе на бял свят!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
quad
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Ное 2004
Мнения: 233
Местожителство: Varna/Targovishte

МнениеПуснато на: Сря Юни 14, 2006 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Друг вариант е, ако е от Варна, да ми пусне лична бележка да му дам доста книжки сканирани, други да си преснеме...
Не искам да ги пускам в нета, все пак авторски права...
_________________
skype:bagybg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Z*E*W*A
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 13:13    Заглавие: Отговорете с цитат

много ме е яд 4е като учех Руски сам спал в часовете
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Z*E*W*A
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

инж.Васил Сапунджиев написа:
ttitto.79, дай си адрес, да ти изпратя първата глава на книгата си, която пиша в момента, но не се знае, кога ще я издам. Обхваща избрани въпроси от електротехниката, които имат отношение конкретно към електрониката. Разбира се там не пише, как се правят платки, но за това можеш да попиташ някой. Ще искам отговор, дали изложението е написано разбираемо за такива като теб.
Може6 ли да ми я прати6 и на мене мн 6те сам радостен. Е-майл:[email protected],[email protected].
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Дек 2005
Мнения: 828
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 13:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че и стари броеве на списание Млад Конструктор биха ви помогнали доста - имаше рубрика за начинаещи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
yani kokas
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Юни 2006
Мнения: 326
Местожителство: Дупница/София/

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

инж.Васил Сапунджиев написа:
ttitto.79, дай си адрес, да ти изпратя първата глава на книгата си, която пиша в момента, но не се знае, кога ще я издам. Обхваща избрани въпроси от електротехниката, които имат отношение конкретно към електрониката. Разбира се там не пише, как се правят платки, но за това можеш да попиташ някой. Ще искам отговор, дали изложението е написано разбираемо за такива като теб.


А г-н Сапунджиев нещо за вашите бивши ученици. Confused
Препоръки за литература и тн.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
инж.Васил Сапунджиев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 292

МнениеПуснато на: Сря Юни 21, 2006 19:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Яни, за теб имам по сериозни неща, стига да си си същия. Мога да ти изпратя записките, които са разработени по-задълбочено от това, което съм ви предавал, но по-добре е за ти изплатя записките си за програмиране на контролерите на Atmel. И те не са довършени, защото бързам, докато не съм ослепял напълно, да напиша учебник по електроника за начинаещи. Обади ми се на e-mail –а [email protected]
_________________
Ако човек се напъва упорито, все нещо ще излезе на бял свят!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals