Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как да измеря един усилвател колко вата може да захрани?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 19:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря все пак за идеите а сега да кажете къде какво се включва?ама по-народничко по-простичко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stil1
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Ное 2005
Мнения: 23

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 19:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така като гледам снимките, трансформатора р към 50Бт. Това значи че може да храни нещо до към 36-40Вт. От тук идва че е не повече от 1*15-20Вт.
А принципно за да го определиш колко е ползвай формулата за намиране на активна мощност ( Р=U*I [W], където тока е ампери а напрейението във волтове ).За измерването можеш да ползваш някакъв цифров мултимер.По този начин можеш да придобиеш най- точна представа за усилвателя с, който разполагаш.
Включването става много лесно.Просто включваш изхода на усилвателя към кабела , който отива да тонколоните .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 20:45    Заглавие: Отговорете с цитат

maildaemon, снимките които си публикувал не са много информативни. Самата платка която се вижда мнооого ми прилича да е един усилвател от "руското Радио" от 80-те години, НО много са ми странни транзисторите (корпусите им) които се виждат тук-там Confused
Ако няма поне някакви 2(4) елемента с по три крака закрепени към някоя от алуминиевите тенекии, то най вероятно става дума само за някакъв предусилвател (home made).
Дори и да ги има обаче, евентуалната мощност ще да е доста "скромна"!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 23, 2006 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не снимаш предния панел ,вместо тези самолетни снимки ,да видим какви са крайните транзистори ,ако има такива!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Съб Юни 24, 2006 1:20    Заглавие: http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=19926&start=10& Отговорете с цитат

Много лошо зададен въпрос!?Все едно да питаш-Колко ремаркета с товар може да тегли едно Трабантче?Въпросите с мощността са заложени още в основните класове на образованието,както и граматическото подреждане на българските изречения.Чудно,как човек може да оперира с технически съоръжения,без да познава азбуката на електрониката?!Поне "колегата" да си беше направил труда да попита ближните си или поне този дето го е задомил с този усилвател,а не да задава нелогични въпроси.
Млади приятелю,по-правилно би било да питаш:Колко вата може да извади усилвателя от снимката,ако му се включат тонколони с импеданс 4,8,16 и пр. ома?И подробности за усилвателя,като захранване,крайни транзистори и т.н.Е има още да се учи момчето,като влиза във форумите,ще се впише в стила на отношенията,нали всеки понякога греши.Възрастта не е порок,жал ми е за образованието в училищата,а на тази младеж възлагаме бъдещето,а то някакси е имагинерно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Фев 2006
Мнения: 3738
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 24, 2006 11:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Веско, не съм съгласен с теб.Още Сократ навремето е казъл:"От тази младеж нищо не става,не учат, не работят,какво ли ни чака по нататък.По страшното е друго:когато завършил със златен медал МЕИ те пита "това малкото кръглото кондензатор ли е".Наша работа е да запалим интереса към професията в младите.А ти приятелю, ни изпрати една снимка на лицевия панел да видим транзисторите и по тях и горе долу по големината на трафа ще се види каква мощност може да развие.Това нещо свири ли въобще?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 24, 2006 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички и извинете ме за невежеството ми Wink учителката ми по физика е злоба Cool Ще направя по-добри снимки и ще ви ги дам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Яну 2005
Мнения: 2251
Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Съб Юни 24, 2006 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно днешните инженери. Не се стърпях да не постна случай от типа завършил със златен медал МЕИ те пита "това малкото кръглото кондензатор ли е. Имам една позната госпожица, инженер информационни технологии, работи в едно предприятие по подръжка на компютърната мрежа. Един мой приятел работи при нея, на същата длъжност. Той е завършил само средно - най-обикновена гимназия. И той като мен е самоук по компютрите. Настани се на тази длъжност с "връзки", понеже нали се иска висше. Та въпросната госпожица инженерка я срещам веднъж омърлушена, питам я какво има, а тя ми казва, "ами мрежата не иска да работи" а пък въпросния мой приятел бил в отпуск. Щях да и кажа, нали ти си инженера, ама премълчах да не я обидя. Веднъж той ми казваше, тая мрежа постоянно се бъгва, добре, че се вредих там да я оправям, че като ги гледам днешните инженери... Тогава ми прозвуча като фукане, но сега разбрах какво е имал предвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvNiDu
Гост





МнениеПуснато на: Вто Юли 11, 2006 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимките са на стерео усилвател AUDIOWAT-20 ( 2 х 10W, 4 ома), публикуван на страниците на списание "Радио,телевизия,електроника" в края на 70-те години. Изработката е малкопо-късно - използвани са кондензатори KEA-II, а на средния панел са предвидени отвори и място за закрепване на кондензатори с по-големи размери. Транзисторите са германиеви - тип SFT, произвеждани в България по онова време.
Върнете се в началото
maildaemon
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 19 Юни 2006
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 12, 2006 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря! 1024х
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals