| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 14:31 Заглавие: TV akai-ct20wkdt тъмна лента |
|
|
| Здравейте,тв то е със съставAN5534верт,AN5195K видео,24C04,651A4208 проц,шаси не знам само този номер A820BNT3.Проблема е следния при много светли картини (бели) се появява сиво черна линия широка около 4см на нивото OSD и надписа от зелен под лентата става розово-виолетов.Забелязах че като намаля G2 лентата изчезва.Според мен е кинескоп (A48 SAMSUNG)но искам да чуя и вашето мнение.Заменил съм за проба кондензаторите в захранването първични и вторични,без ефект.Ако някой има и схема да прати ,че има много кодензатори този AKAI. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 14:38 Заглавие: |
|
|
Процесора ти трябва да е от рода KWMCC.Нещо пропускаш по захранването за линийте _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
franko Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2005 Мнения: 215 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 17:08 Заглавие: |
|
|
| Изпратих ви схема на ct-20wkdt с процесор MN152810,но мисля че в случая би трябвало да ви свърши работа.Проверете и С-то на видеоусилвателите,мисля че е 10/250v.Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 17:28 Заглавие: |
|
|
Може и да си прав за кинескопа.Искам да споделя за едни подобни ефекти,които се получиха СЛЕД РЕГЕНЕРАТ на кинескопа на моя 26-инчов Панасоник.Изображението беше с влошена фокусировка,червения цвят преобладаваше,контраста беше съвсем лош.
След процедурата по регенерата,всичките гореспоменати ефекти изчезнаха.Получи се отличен контраст,фокуса също,НО от дясно на по- тъмните детайли в изображението имаше ТЪМНИ,с намаляваща яркост сенки.Това продължи 1-2 дни,след което всичко си дойде на мястото.Сенките изчезнаха,и след дорегулиране на баланса,кинескопа е като нов.Естествено,динамичния баланс,не е съвсем перфектен,но разликата е огромна...А бях тръгнал да купувам нов телевизор.След много месеци работа,нищо не се е променило в работата му ,и за сега не мисля да го сменям. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 22:08 Заглавие: Tv Akai |
|
|
| Не съм сигурен,че ще помогна,но смени кондензатора на волтдобавката във вертикалната развивка,от там процесора получава V- SINC.Подобен ефект има при Голдстар,когато импулса на обратния ход по вертикал недостига.Кондензатора там беше 470 Мф. и се явява черна хор. лента горе на мястото на графиката.А, кондензатора беше не във В.О.,а в захранването,но това е си е електролитен С. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Юли 23, 2006 22:11 Заглавие: Tv Akai |
|
|
| Не съм сигурен,че ще помогна,но смени кондензатора на волтдобавката във вертикалната развивка,от там процесора получава V- SINC.Подобен ефект има при Голдстар,когато импулса на обратния ход по вертикал недостига.Кондензатора там беше 470 Мф. и се явява черна хор. лента горе на мястото на графиката.А, кондензатора беше не във В.О.,а в захранването,но това е си е електролитен С. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvservice Опитен потребител

Регистриран на: 09 Ное 2003 Мнения: 379 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 6:56 Заглавие: |
|
|
имал съм същия дефект, но на шиваки, излезе от разделителния електролит м-ду крайното стъпало и боината на ВО _________________ Няма да умрем от глад докато има техника  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 18:24 Заглавие: |
|
|
Здравейте благодаря за схемата,всичко каквото предположихте сменено ефект няма.Смених и още доста други Ста но нищо,клиента също каза че ,при по дълга работа ТВ то изключва.Аз продължавам ако някой има идея да казва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 19:05 Заглавие: |
|
|
| Ако не си го сменял, смени C436-10микро от 7 кр. на ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пон Юли 24, 2006 19:18 Заглавие: |
|
|
БЛАГОДАРЯ GOSHO право в целта.Закривам темата благодаря на всички.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|