Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Схема на телевизионен генератор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
harleybg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004
Мнения: 381
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 14, 2006 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

burst има и при откачен кварц
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 0:53    Заглавие: Отговорете с цитат

На кое викаш burst - нали на пакет ( около 2 Ms )цветова носеща с нулева фаза . Ako с какво е запълнен ? И ако искаш за да не отегчаваме другите участници пиши на p.m.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 3:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно не е това което си мислиш.
Трябва да е пакет 12-14 периода синус 4.43361875 MHz. Трябва да започва 5.5 uS+/-0.2 uS след предния фронт на редовия синхронизиращ импулс. Ако не е така блока за цветност не се включвал. Освен това фазата не е нулева а трябва за един ред да е 135 а за следващия 225 градуса после пак 135 и така да се редува. Така е според една книга.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gancho
Гост





МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 8:40    Заглавие: Ha Отговорете с цитат

slav4o.com написа:
Явно не е това което си мислиш.
Трябва да е пакет 12-14 периода синус 4.43361875 MHz. Трябва да започва 5.5 uS+/-0.2 uS след предния фронт на редовия синхронизиращ импулс. Ако не е така блока за цветност не се включвал. Освен това фазата не е нулева а трябва за един ред да е 135 а за следващия 225 градуса после пак 135 и така да се редува. Така е според една книга.

Нещо и ти не си в час Laughing
Този синхро импулс е точно с честота 4.43361875 , просто единия ред е инвертиран демек изместен на 180 градуса, за да може блока за цветност да се синхронизира да знае кой цвят кога идва .
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 9:26    Заглавие: Re: Ha Отговорете с цитат

Gancho написа:
slav4o.com написа:
Явно не е това което си мислиш.
Трябва да е пакет 12-14 периода синус 4.43361875 MHz. Трябва да започва 5.5 uS+/-0.2 uS след предния фронт на редовия синхронизиращ импулс. Ако не е така блока за цветност не се включвал. Освен това фазата не е нулева а трябва за един ред да е 135 а за следващия 225 градуса после пак 135 и така да се редува. Така е според една книга.

Нещо и ти не си в час Laughing
Този синхро импулс е точно с честота 4.43361875 , просто единия ред е инвертиран демек изместен на 180 градуса, за да може блока за цветност да се синхронизира да знае кой цвят кога идва .

Toва с градусите е направено за да се управлява електронния комутатор на задържания в ЗЛ сигнал, и разликата е 90 не е (180 инвертиране).Това разбира се няма как да се види на осцилоскопа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам коя книга четеш но BURST e " Duration of sub-carrier burst (µs)
2.25±0.23 (10±1 cycles) " .Под нулева фаза имах предвид еталонна за фазовия детектор на декодера( за съответния ред ) . Това че при PAL тя се мени на 90 градуса през ред не коментирах .А и разисквахме проблем с конкретен чип , а не системата за цветна телевизия ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

toltec написа:
Не знам коя книга четеш но BURST e " Duration of sub-carrier burst (µs)
2.25±0.23 (10±1 cycles) " .Под нулева фаза имах предвид еталонна за фазовия детектор на декодера( за съответния ред ) . Това че при PAL тя се мени на 90 градуса през ред не коментирах .А и разисквахме проблем с конкретен чип , а не системата за цветна телевизия ...

Повреди и ремонт на битови радиоелектронни апаратури, 2 Част
Ангел. Н. Борисов Техника 1987 Доолкото разбирам BURST e паката за синхронизация, пачката синусуидки за цветова синхронизация на фазовия детектор. Не знам как човека е решил, че има burst, защото явно няма такъв или ако има той не е със необходимите параметри. Не може ли да се пробва със външен генератор ? Така ще бъде проверен и кварца дали е изправен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
harleybg
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004
Мнения: 381
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 15, 2006 22:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Кварца е изправен. Че има бърст има, но не съм казвал, че е с необходимите параметри. На въпроса на toltec, който ми зададе на ЛС:
На 2 крак амплитудадата е 4.2V. На 1ви крак има сигнал с продължителнсот 64us, но формата му не е каквато трябва. Прилагам една картинка драсната от мен. Продължителнсотта на пика е 5us. Кондензаторът променя стръмността на пика, но не и продължителността му.

В datasheet-a на МC1377 на фиг 9 за пин 2 е даден бърст. Така изглежда, че той трябва да се генерира от ПИКа (прав ли съм или греша?). При мен липсва
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2006 0:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Toва което виждаш са редовите синхроимпулси. http://selectronics.hit.bg/pics/pal.jpg
Тези пакети (Burst) трябва да изглеждат като запълнени правоъгълници т.к. отчетливостта на осцилоскопа не позволява да се видят "синусоидките".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 16, 2006 1:39    Заглавие: Отговорете с цитат

На пин 2 подаваш синхросмес ( редови и кадрови синхроимпулси ) с отрицателна полярност и амплитуда над 3 V ( 3- 5 V ) . Ако не подадеш външен синхросигнал няма да стане .PIC а трябва да ги генерира .( ако правилно съм те разбрал )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals