| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 13:53 Заглавие: Goldstar MC 41-B напрежения в st.by? |
|
|
Колеги,моля някой да ми каже напреженията в st.by на това шаси.В работещ режим +В трябва да е 112в.Шасито работи в st.by,но при включване в работен режим гърми STR. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 15:03 Заглавие: |
|
|
Смени SE110 . Щом работи в дежурен режим значи връзката от оптрона нататък е в ред.В работен режим регулирането се поема от SE-то.Иначе е около 38-45в в st.by _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 15:34 Заглавие: |
|
|
Сменени STR;2SD2092;Z6,8;18 oм;оптрон-със Р621-такъв имах.Дублирани всички ел.кондензатори.Сега смених и SE110.Но напрежението в st.by e 85в и плува надолу.Като стигне 75в се чува как импулсното си сменя леко честотата и се връща на 85в.Всички елементи мерени.До тук 1 STR жертва,но не смея да стартирам втория,защото ме притеснява работата на импулсното.Има ли разлика между оптроните Р621 и Р721? _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 15:41 Заглавие: |
|
|
В st,by е високо , трябва да е около 38-45 в . Q804 и D808 определят режима в st.by а информацията се взима през R816 , виж да не си е увеличило стойноста. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shopov Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 403
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 16:27 Заглавие: |
|
|
По схема транзистора е KTD2092 а вие сте сложили 2SD2092 които са разли4ни.Първия е дарлингтон. | Цитат: | Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 16:34 Заглавие:
--------------------------------------------------------------------------------
Сменени STR;2SD2092;Z6,8;18 oм;оптрон-със Р621-такъв имах.Дублирани всички ел.кондензатори.Сега смених и SE110.Но напрежението в st.by e 85в и плува надолу.Като стигне 75в се чува как импулсното си сменя леко честотата и се връща на 85в.Всички елементи мерени.До тук 1 STR жертва,но не смея да стартирам втория,защото ме притеснява работата на импулсното.Има ли разлика между оптроните Р621
|
Последната промяна е направена от shopov на Сря Сеп 06, 2006 16:33; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
val13 Опитен потребител


Регистриран на: 26 Дек 2005 Мнения: 123 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Сря Сеп 06, 2006 16:27 Заглавие: |
|
|
Правил съм няколко такива телевизора и не съм имал проблеми.Но никога не късно човек да стане за резил.Подкарах го.Високото напрежение в st.by си е моя грешка-не харесва Р621?.Смених го с РС817 и напрежението стана 41в.Точно така си спомням и аз,че трябва да бъде.Явно проблема наистина е било SE-то,но не ми се жертва още един STR за да проверя.Благодаря на колегата Ноел. _________________ Едно е да искаш,друго е да можеш,а трето и четвърто е да го направиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|