| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 18:15 Заглавие: Изгорял след буря телевизор Samsung CW-593CWG |
|
|
Модела го написах по-горе... Малко предистория: телевизора изгоря някъде миналата пролет при една буря... На съседа на който е телевизора освен него му изгоряха и DVD плейър, видеото и домашния телефон след като една светкавица удари съседната къща. Ударените се разминаха само с изгорели бушони от глвното табло Ама съседа и аз го отнесохме с телевизорите... Та телевизора отиде първо при другия майстор от махалата, също съсед. След няколко сменени дросела и резистора около захранването светва, но със забил процесор. Поставено е цокълче и са пробвани няколко процесора, но всичките се оказват дефектни... След като не може да се намери процесор телевизора отива про друг майстор в града, и той не може да го оправи, след това отива в София в сервиза на Samsung, и от там го връщат... След като беше запалил при първия майстор се виждаха снежинки и не реагираше на никакви команди. Сега след като е обиколил всичките сервизи идва при мен, пускам ги - гледам настройките на ТХО-то бяха пипани и се виждаха само линии.. Врътнах яркостта и вече имаше и надписите от менюто - изглежда или процесора се е оправил или някой е забравил работещ
Но показва само черен фон и никакъв звук... Като закачих на скарт-а видеокамерата ми през AV ми показва и картина и звук... Тунер-а никой не може да го достави - вече е разпитвано. Като гледам не е сменян, само са презапоени крачетата му. Има ли вероянтост да е изгоряло и нещо друго освен тунера? За софийския сервиз на Самсунг предполагам че въобще не са се занимавали с телевизора, като слушам какво приказват за тях...
п.п. май ме е хванала словестната диярия че да изпиша толкова  _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 19:42 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | п.п. май ме е хванала словестната диярия че да изпиша толкова  |
Дано само това да е проблема,но се страхувам че нещата са по лоши. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 19:54 Заглавие: |
|
|
А как мога да влезна в сервизното меню? И има ли вероятност софтуера в процесора да се е скапал, гледам че паметта е вградена в процесора, може ли да е станал някакъв бъг? _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 20:50 Заглавие: |
|
|
Бихте ли казали кое шаси е,просто не си спомням Самсунг с вградена в процесора памет. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 20:55 Заглавие: |
|
|
| Та какво се приказва за софииския сервиз на SAMSUNG и по точно кой от софииските сервизи че там са доста |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 21:27 Заглавие: |
|
|
"Официалния" сервиз, който е към Техномаркет "Европа"...
За шасито - утре ще поглрдна че сега не ми се отваря отново... Процесора е SDA 555XFL, колкото разбрах от форума среща се и по телевизорите "BEKO" _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 22:05 Заглавие: |
|
|
| Milen_haskovo написа: | "Официалния" сервиз, който е към Техномаркет "Европа"...
За шасито - утре ще поглрдна че сега не ми се отваря отново... Процесора е SDA 555XFL, колкото разбрах от форума среща се и по телевизорите "BEKO" | Деиствай там във "НЕОФИЦИАЛНИЯ"сервиз на САМСУНГ в махалата Но само попрочети още малко из форума и ще разбереш че SDA555FXL е масково програмируем процесор и се пише са всеки модел марка и шаси самостоятелно Нямаш ли проца точно за този модел и/или шаси всичките ще ти излизат дефектни има и варианта да сте попаднали на кухи подложки на този процесор и пак да имате мъртвец на бюрото Скромния ми опит като официален сервиз на тази марка показва че треснал лие гръм няма начин тунера да е жив Нивото на шините как Има ли някаква информация по тях поне при опита за запускане |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Milen_haskovo Опитен потребител

Регистриран на: 11 Фев 2005 Мнения: 1404 Местожителство: София/Хасково
|
Пуснато на: Сря Сеп 20, 2006 22:19 Заглавие: |
|
|
Няма как да замеря дали има нещо по шините, нямам осцилоскоп В нета намерих дъмп за точния модел на телевизора, само че ми се струва съмнително да е само 2 килобайта, като в процесора е заделена 16КБ памет... Утре вече ще разучавам как мога да му сваля дъмп-а за бекъп и да флашна със този дето намерих... _________________ Както си работеше и спря... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Сеп 21, 2006 7:31 Заглавие: |
|
|
Милене, спри да пишеш а ела при мен да оправим TV-то  _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cdi Опитен потребител


Регистриран на: 29 Яну 2003 Мнения: 768 Местожителство: Трявна
|
Пуснато на: Чет Сеп 21, 2006 9:05 Заглавие: |
|
|
| Milen_haskovo написа: | Няма как да замеря дали има нещо по шините, нямам осцилоскоп В нета намерих дъмп за точния модел на телевизора, само че ми се струва съмнително да е само 2 килобайта, като в процесора е заделена 16КБ памет... Утре вече ще разучавам как мога да му сваля дъмп-а за бекъп и да флашна със този дето намерих... |
Е трудничко ще ти е да разбереш какво става с ТВ-то без да разбереш какво става по шините за обмен. Намери начин да ги провериш или послушай колегата nankov  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|