 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Окт 21, 2006 18:26 Заглавие: Re: лампово стъпало как..... |
|
|
| wesko dilow написа: | | Да не се забравя,че този стар тв. е галванично свързан с мрежата и при разделяне с траф ще се влоши качеството на възпроизвеждане,а брума и лошата филтрация,както и режима на крайната лампа за звук-някога не е мислено за Hi-Fi -изобщо като цяло идеята е грешна. | Е това е отговора защото тази тема се дискутира непрекъснато но има ли защо да се отговаря като може да се прочете във форума и ако има проблеми да се задават конкретни въпроси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 21, 2006 21:57 Заглавие: Re: лампово стъпало-как?да стане-- |
|
|
| cvv написа: | здравеите! имам лампов тв пирин-работещ и искам да си направя от него хаи фи стъпало -ще стане ли - даите идеи-линк с схеми за стерео такова -мерси на отзивчивите!!  |
Млади момко,
моя телефон е 822-14-96. Ако си от София, най-добре е да ми се обадиш да дойда да прибера телевизора, защото както разбирам, искаш да го съсипеш, а аз под дърво и камък го търся. В замяна ще ти дам:схема, лампата PCL-86 (с цокъла), изходящия траф, говорител, блок с потенциометри и части за захранващ блок, от които да си сглобиш "Хай-Фай" усилвател, по схемата на ТВ "Пирин". Така като искаш да го "пререботващ" има опасност не само нищо да не направиш, но и да стане някоя беля. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Съб Окт 21, 2006 22:32 Заглавие: лампово стъпало как..... |
|
|
| А някой да търси ТЕМП6М-работещ?-срещу бутилка бира за бензина до лозе. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
интермаш Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005 Мнения: 469 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Окт 21, 2006 22:40 Заглавие: |
|
|
Веско,
първия ТВ, който си купих 1963г. от магазина за преоценени "домани потреби" беше "Темп 6".
Това беше и първия ТВ, който поправях. С удоволствие давам не една, а две бири ("Старопрамен" - има ги в магазинчето до нас) за него, но си ми малко далече. Във всеки случай, запази ми го, заедно с "онова" шаси, пък може би...
Поздрави и наздраве на всички участници в тази тема.
И утре на изборите - умната.
Савов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 0:11 Заглавие: лампово стъпало как..... |
|
|
Колега Савов,темпа не е мой,а любезно ми го предложиха,за да не бъде изхвърлен на боклука.По всяко време мога да го прибера,а "онова" шаси е при мен,само да го попрегледам,че нещо ме поизлъгаха с няколко други.А София никак не е далече,много колеги пътуват до мен и мога да ги пратя.
И малко по основната тема:Аз също почнах през 1974г. с лампови усилватели,като първия ми беше от един български радиоприемник Хармония 2 с 2бр.крайни лампи EL84,който захранваше 8+2+2Вт. говорители,като за предусилвател и дисторшън ефект преправих едно транзисторно радивце Ехо 2.На другата година вече имах легендарния Marshall собствено производство,дори алуминиевият надпис все още стои,като кумир пред очите ми.Тази тема е безкрайна,схемите-безброй,само е нужно време и ентусиасти.
С най-голямо желание ще съдействам със схеми,опит и препоръки.А схеми-дал Бог и неговия пророк-ИНТЕРНЕТ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 16:55 Заглавие: |
|
|
| за тоиа телевизор не си спомням каква беше изходната мощност ама маи беше по-малко от стандарта !!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|