| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Окт 23, 2006 21:13 Заглавие: |
|
|
| dasho написа: | | Пиша ти за субективния фактор. | Тъй де не съм видял досега занулен телевизор  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 5:48 Заглавие: |
|
|
Точно затова субектите носят за ремонт апарати с тежки дефекти. Понякога ремонта отива на такава цифра че не се провежда. Така че правилото за присъединяване на кабели, при изключени устройства, трябва да прерастне в ЗАКОН. _________________ НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 8:13 Заглавие: |
|
|
Това преискряване е най- опасно за мрежовата карта и тунера на компютъра /ако има такъв/. Наскоро ремонтирах такъв компютър с ГРЪМНАЛ чип на тунера, изгоряло дъно /пускаше 2 волта на процесора / и изгоряло захранване. По буксата на ТВ- входа на тунера имаше много и видими следи от искрене.....
А, да.... процесора беше здрав, което мен лично много ме учуди... _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стъни Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 8:43 Заглавие: |
|
|
| Компютърът ми както казах е занулен чрез шуко контакта, не виждам там опасност от тези напрежения, но телевизор, ДВД не са. Ще проверя кабела спрямо нулата ми дали има напрежение най вероятно да. И ако има да зануля ли ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 13:01 Заглавие: Nedej |
|
|
| Стъни написа: | | Компютърът ми както казах е занулен чрез шуко контакта, не виждам там опасност от тези напрежения, но телевизор, ДВД не са. Ще проверя кабела спрямо нулата ми дали има напрежение най вероятно да. И ако има да зануля ли ? |
Не прави тази глупост а се обади на кабеларката да ти дадат един изолатор за да си отделиш галванично телевизора и кабелния модем .
Така ако върне напрежение някой телевизот от входа може да си запалиш къщата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Стъни Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 14:39 Заглавие: |
|
|
| Добре бе джанъм какво представлява този изолатор, те казват че вямат такова животно и не е необходимо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Цеков Активен потребител

Регистриран на: 17 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 17:32 Заглавие: |
|
|
Кабеларките трябва да заземяват ширмовката , но не винаги го правят
При мен се беше получило офазяване от вън (по кабела)за целия блок, което си беше точно 220 V . Пробна лампа 15W светеше между кабела и нулата от контактите.
А тези така наречени изолатори преди модемите имат пряка връзка по
ширмовките и в този случай не вършат работа .
Може да не е редно ,но според мен ще е по-безопасно за апаратурата и хората , ако си зануля кабела. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 18:21 Заглавие: Mne |
|
|
| Цеков написа: | Кабеларките трябва да заземяват ширмовката , но не винаги го правят
При мен се беше получило офазяване от вън (по кабела)за целия блок, което си беше точно 220 V . Пробна лампа 15W светеше между кабела и нулата от контактите.
А тези така наречени изолатори преди модемите имат пряка връзка по
ширмовките и в този случай не вършат работа .
Може да не е редно ,но според мен ще е по-безопасно за апаратурата и хората , ако си зануля кабела. |
В дълбоко заблуждение си за изолатора ,абслоютно никаква галванична връзка няма между входа и изхода му ,ако си попаднал дефектен изолатор си е друг въпрос, по принцип изолатора може и сам да си го сътвори човек вътре няма нищо друго освен 2 високоволтови кондензатора един 10нф за ширмофка вход/изход и 1нф за средно жило вход/изхопд и 2 гръморазрядника . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 19:02 Заглавие: |
|
|
колкото и да не му се вярва на човек кабелната мрежа все някаде е заземена но от дългите разстояния и от много тв приемници няма как да не се идуктира някакво напрежение дори и твоят телевизор колкото и да не ти се вярва спомага за това макар и минимално , не те съветвам да зануляваш това може да доведе до други проблеми колкото и добре да си свързал двата кабела той винаги ще си има някакъв потенциал , ако не можеш да си намериш галваничен изолатор може да си направиш http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/antenna_isolator.html ето тук има някои схеми _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|