Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Допустимо ли е зануляване на кабелната телевизия?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Окт 24, 2006 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Отиваш си купуваш за 10 лв и толкова. Кабелната е заземена, компютъра е занулен, има разлика между двете и то достатъчна за да ти гръмнат и двете устройства. А може и някой електротиквеник да е свързал фазата на шуко пластините.
Ползвай търсачката, толкова е дъвкано че чак ми писва от поредните обяснения.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 8:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Стъни написа:
Компютърът ми както казах е занулен чрез шуко контакта, не виждам там опасност от тези напрежения, но телевизор, ДВД не са. Ще проверя кабела спрямо нулата ми дали има напрежение най вероятно да. И ако има да зануля ли ?

Именно, че компютъра е занулен- ако кабела не е, ще се получава разлика в потенциалите. Изгарянето на ТВ вход или изход на него се получава /поне според мен/ от факта, че на "чинчовете" активния край дава контакт преди ширмовката, понеже е по- дълъг. В този момент ширмовката все още не е допряна, за да се занули през компютъра и на този вход или изход се получават достатъчно големи разлики в потенциалите.
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 9:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Работата е там, че телевизорите не са занулени като компютъра и при включване на входове/изходи става така, че се занулява телевизора през неговия вход/изход което поврежда някоя схема. Затова трябва да се допират първо "масите" или за сигурно да е изключено едното устройство
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 17:02    Заглавие: ре: Отговорете с цитат

Има ли смисъл да го дъвчем проблема , правило е не се допуска заземяване и зануляване в една и съща мрежа , при положение че кабеларката е заземена само добрия стар балунтрансформатор си е перфектен за галванично разделяне, пък след него ако искаш офазявай , занулявай ........Smile
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 8:23    Заглавие: Re: ре: Отговорете с цитат

raxell написа:
........балунтрансформатор


Извинявам се за невежеството, но какво е това?
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 8:59    Заглавие: Re: ре: Отговорете с цитат

bobykafe написа:
raxell написа:
........балунтрансформатор


Извинявам се за невежеството, но какво е това?

Високочестотен трансформатор Smile
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти Laughing Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 20:18    Заглавие: Re: ре: Отговорете с цитат

suxfan написа:

Високочестотен трансформатор Smile
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти Laughing Very Happy


кондензатора наистина има по - малко затихване но трансформатора може да има много по високо пробивно напрежение до десетки пъти което в някои случаи има значение Smile Cool
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 1:32    Заглавие: Re: ре: Отговорете с цитат

sheki написа:
suxfan написа:

Високочестотен трансформатор Smile
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти Laughing Very Happy


кондензатора наистина има по - малко затихване но трансформатора може да има много по високо пробивно напрежение до десетки пъти което в някои случаи има значение Smile Cool

Има и кондензатори за по високи напрежения , в комбинация със гръморазрадник пак е по добре както е направен изолатора .
То ако беше така , така наречения изолатор нямаше да е с кондензатори а с балнум трансформатор, защо да откриваме топлата вода наново, най лесно е да се купи готово, който разбира може и сам да си го сътвори . Laughing Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raxell
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005
Мнения: 228
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 9:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Задавали ли сте си въпроса защо има разлика в цените на изделие което върши една и съща работа повече от 10 пъти Wink , точно така , истинските разклонители и атенюатори за кабелна неизменно съдържат въпросния балун , кондензатори се ползват само за изглаждане на честотната характеристика , не казвам че RC устройствата не стават но те не решават въпроса с галваничното разделяне.

Относно загубите , феритите са различни , има и СВЧ такива Wink , а изолационното съпротивление на някои конструкции достига 100 мегаома , пробивното пък 2 киловолта , хайде постигнете го с кондензатори Smile

Но стига с офтопиците , въпроса беше допустимо ли е зануляване , отговора е НЕ Е ДОПУСИМО Smile
_________________
колкото повече , толкова повече
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Окт 28, 2006 10:27    Заглавие: Re: ре: Отговорете с цитат

suxfan написа:

Има и кондензатори за по високи напрежения , в комбинация със гръморазрадник пак е по добре както е направен изолатора .
То ако беше така , така наречения изолатор нямаше да е с кондензатори а с балнум трансформатор, защо да откриваме топлата вода наново, най лесно е да се купи готово, който разбира може и сам да си го сътвори . Laughing Very Happy


темата мисля че е изчерпана но само едно разяснение данаправя ако си отварял разрядник от някоя кабелна си видял че се ползват 400в кондензатори по 10нф и един разрядник ... на 90в които е вързан между жилото и ширмовката на кабела тоест за тези пари толкова надеждност Smile п.с. има топла евтина вода и топла скъпа вода Smile всичко отдавна е открито Smile някой ако се интересува мога и схема със снимка да кача
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals