 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Окт 24, 2006 21:13 Заглавие: |
|
|
Отиваш си купуваш за 10 лв и толкова. Кабелната е заземена, компютъра е занулен, има разлика между двете и то достатъчна за да ти гръмнат и двете устройства. А може и някой електротиквеник да е свързал фазата на шуко пластините.
Ползвай търсачката, толкова е дъвкано че чак ми писва от поредните обяснения. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 8:03 Заглавие: |
|
|
| Стъни написа: | | Компютърът ми както казах е занулен чрез шуко контакта, не виждам там опасност от тези напрежения, но телевизор, ДВД не са. Ще проверя кабела спрямо нулата ми дали има напрежение най вероятно да. И ако има да зануля ли ? |
Именно, че компютъра е занулен- ако кабела не е, ще се получава разлика в потенциалите. Изгарянето на ТВ вход или изход на него се получава /поне според мен/ от факта, че на "чинчовете" активния край дава контакт преди ширмовката, понеже е по- дълъг. В този момент ширмовката все още не е допряна, за да се занули през компютъра и на този вход или изход се получават достатъчно големи разлики в потенциалите. _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 9:17 Заглавие: |
|
|
| Работата е там, че телевизорите не са занулени като компютъра и при включване на входове/изходи става така, че се занулява телевизора през неговия вход/изход което поврежда някоя схема. Затова трябва да се допират първо "масите" или за сигурно да е изключено едното устройство |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
raxell Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005 Мнения: 228 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Окт 25, 2006 17:02 Заглавие: ре: |
|
|
Има ли смисъл да го дъвчем проблема , правило е не се допуска заземяване и зануляване в една и съща мрежа , при положение че кабеларката е заземена само добрия стар балунтрансформатор си е перфектен за галванично разделяне, пък след него ако искаш офазявай , занулявай ........ _________________ колкото повече , толкова повече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Окт 26, 2006 8:23 Заглавие: Re: ре: |
|
|
| raxell написа: | | ........балунтрансформатор |
Извинявам се за невежеството, но какво е това? _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Чет Окт 26, 2006 8:59 Заглавие: Re: ре: |
|
|
| bobykafe написа: | | raxell написа: | | ........балунтрансформатор |
Извинявам се за невежеството, но какво е това? |
Високочестотен трансформатор
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Чет Окт 26, 2006 20:18 Заглавие: Re: ре: |
|
|
| suxfan написа: |
Високочестотен трансформатор
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти  |
кондензатора наистина има по - малко затихване но трансформатора може да има много по високо пробивно напрежение до десетки пъти което в някои случаи има значение  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Пет Окт 27, 2006 1:32 Заглавие: Re: ре: |
|
|
| sheki написа: | | suxfan написа: |
Високочестотен трансформатор
Не си прав с кондензатори най добре става , по принцип тези балнум трансофрматори имат различна пропускателна способност (Затихване) при различните честоти което се дължи на ферита, а ако е с кондензатор това нещо практически го няма, а кабелната не работи само с една честота а даже повечето са и в 3-те диапазона от 50MHz до 650-700 MHz .
Кондензтор повече от 1нф практически е късо съединение за тези честоти  |
кондензатора наистина има по - малко затихване но трансформатора може да има много по високо пробивно напрежение до десетки пъти което в някои случаи има значение  |
Има и кондензатори за по високи напрежения , в комбинация със гръморазрадник пак е по добре както е направен изолатора .
То ако беше така , така наречения изолатор нямаше да е с кондензатори а с балнум трансформатор, защо да откриваме топлата вода наново, най лесно е да се купи готово, който разбира може и сам да си го сътвори .  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
raxell Опитен потребител


Регистриран на: 09 Фев 2005 Мнения: 228 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Окт 27, 2006 9:39 Заглавие: |
|
|
Задавали ли сте си въпроса защо има разлика в цените на изделие което върши една и съща работа повече от 10 пъти , точно така , истинските разклонители и атенюатори за кабелна неизменно съдържат въпросния балун , кондензатори се ползват само за изглаждане на честотната характеристика , не казвам че RC устройствата не стават но те не решават въпроса с галваничното разделяне.
Относно загубите , феритите са различни , има и СВЧ такива , а изолационното съпротивление на някои конструкции достига 100 мегаома , пробивното пък 2 киловолта , хайде постигнете го с кондензатори
Но стига с офтопиците , въпроса беше допустимо ли е зануляване , отговора е НЕ Е ДОПУСИМО  _________________ колкото повече , толкова повече |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Съб Окт 28, 2006 10:27 Заглавие: Re: ре: |
|
|
| suxfan написа: |
Има и кондензатори за по високи напрежения , в комбинация със гръморазрадник пак е по добре както е направен изолатора .
То ако беше така , така наречения изолатор нямаше да е с кондензатори а с балнум трансформатор, защо да откриваме топлата вода наново, най лесно е да се купи готово, който разбира може и сам да си го сътвори .  |
темата мисля че е изчерпана но само едно разяснение данаправя ако си отварял разрядник от някоя кабелна си видял че се ползват 400в кондензатори по 10нф и един разрядник ... на 90в които е вързан между жилото и ширмовката на кабела тоест за тези пари толкова надеждност п.с. има топла евтина вода и топла скъпа вода всичко отдавна е открито някой ако се интересува мога и схема със снимка да кача _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|