Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Допустимо ли е зануляване на кабелната телевизия?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Цеков
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Съб Окт 28, 2006 19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

При мен има изолатор преди модема , но той има пряка
връзка (нула ома) по ширмовките вход-изход
и няма омическа връзка между жилата вход-изход!
А може би е дефектен? Не знам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Сеп 2005
Мнения: 474
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2006 7:44    Заглавие: Отговорете с цитат

не е изолатор - режекторен филтър е тва до модема Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Shtur
Гост





МнениеПуснато на: Нед Окт 29, 2006 8:35    Заглавие: Да бе да Отговорете с цитат

After_Dark написа:
не е изолатор - режекторен филтър е тва до модема Wink

Точно пък до модема забрави да е режекторен филтър , кой знае кой самоук техник е сътворил някоя велика глупост.
1. Изолатора по правило се слага на входа след общия насочен отклонител на всички устройства в къщата !!!!!
2. Така наречения филтър се казва HIPASS филтър който дава късо на честоти от 0 до 60-80 MHZ , обикновенно обратния канал на модемите се прави между 20-60MHz и на модема там е изключено да се сложи защото ще спре да работи, този филтър се слага на всеки телевизор или на общия вход на всички телевизори, защото междинната честота и всички смущения породени от нея са в този диапазон и целта на филтъра е да ги спре да се връщат обратно в кабелната и да пречат на кабелните модеми !!!!!
Върнете се в началото
nepamamis
Гост





МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2006 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Помага защита от мълния на фирма "Соно". Тя ги разделя галванично.
Върнете се в началото
old4
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2006
Мнения: 4796

МнениеПуснато на: Вто Окт 31, 2006 23:09    Заглавие: Отговорете с цитат

nepamamis написа:
Помага защита от мълния на фирма "Соно". Тя ги разделя галванично.
Нищо не може да помогне срещо мълния Evil or Very Mad само си давате парите.И да не разсърдя някой но тази тема съвсем се изшпленти Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Цеков
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 17 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Ное 02, 2006 20:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако темата беше лоша, едва ли щеше да събере толкова мнения!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2006 9:21    Заглавие: Mda Отговорете с цитат

Цеков написа:
Ако темата беше лоша, едва ли щеше да събере толкова мнения!

Въобще не е лоша , много е полезна даже .
Но бих казал че единствената защита от мълния си остава момента с изключването на кабелите , дърпаш щепсела и кабелната от телевизора и чакаш да премине Laughing
Както каза някой ако е директно попадение нищо няма да те спаси, на хората им горят печките и бойлерите вие се кахърите за един телевизор или пък комп Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Стенли
Гост





МнениеПуснато на: Пет Ное 03, 2006 11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така от мълнията няма спасение, става въпрос за високоволтов разряд който се разпространява даже по изолатори. Аз обаче нищо не предприех за зануляване доставчика ми каза че е нормално да има такова напрежение и то не е опасно, дано е прав. пък и години наред нямам повредено устройство. Пази боже.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals