Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NiCd към NiMH
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 62
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 23:34    Заглавие: Отговорете с цитат

и от толкова много коментари вече незнам какво да си мисла ....... само едно ме интересува напреженията при зареждане на двата типа имат ли разлика ....... и какви трябва да са ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Desert Leo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2005
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Пет Яну 27, 2006 23:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Не напрежението, а тока при зареждане е важен.
Обикновено при двата вида голяма разлика няма, но е важно какъв е критерия за край на заряда.
На производителите на повечето такива инструменти не им пука за потребителя и бълват еднодневки.
@petrushinov, провери за какви батерии точно ти е дискмена.
Как реши, че не са заредени. В този студ, ако поседиш навън е напълно възможно да не изкарат много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 734
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Яну 28, 2006 0:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж тук . http://sharo.data.bg/elektor/ Ако не стига ще ти намеря още...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petrushinov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 62
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 13:20    Заглавие: Отговорете с цитат

ми може ли да кажете по-подробно нещо за тока на зареждане .... до колкото знам от него зависи за колко време батерията ще се зареди максималният тока на заряд е някаде към 100% от капацитета ..... това което ме интересува при металхидритните батерий е при какво напрежение вече започват да презареждат ? интересува ме за да си направя зарядно и междо другото не отказвам и схема на такова.... мерси предварително..........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bily
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2005
Мнения: 136
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 14:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно разликите между двата вида батерии , не знам дали знаете , но така неречения ток на късо на двата елемента е различен , т.е. NiCd можете да я разреждате с по голям ток без тя да се повреди , затова повечето винтоверти са с такива батерии ( ако не ви е направило впечатление ).
_________________
Никога не е късно да станеш за резил!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Ное 29, 2006 1:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй. Видях обширните Ви писания по темата с бактериите и ми се ще да ви замоля за съвет.

Давам на право.

Правя фенер с LED 1бр. 5W при максимален ток 700mA при 5V . LED-а се захранжа през интеграла L6920. Идеята е да се ползват няколко клетки (до 3 поради размер, тегло и неодобство да се носи на глава примерно денонощие) вързани в паралел с цел по голям капацитет (за тези които не са погледнали pdf фаила на схемата посо4ена по горе искам да отбележа, че бъпросната схема е "1V HIGH EFFCIENCY SINCRONOUS STEP UP CONVERTER" демек подава се на входа изправено напрежение 1V или около и на изхода се получава импулсно 3,3V или 5V ж зависимуст от вида на схемата която прави магията до пълно изтощение на батерията без да пре4и на работата на устройстжото захранвано чрез нея ). С 3клетки Ni-MH 2500mA при максимум заряд трябва да държат около 104аса. Но естествено веднага идва и факта че фенер се ползва предимно нощем когато температурите са ниски и естественно капацитета на батериите пада следователно по малко време светло което в планината си е равно на МНОГО големи проблеми понякога. Та да се върна на въпроса. Какви батерии даползвам и как да ги помпам на макс. Предварително благодаря на всички от форума които възнамеряват да помогнат със съвет!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals