| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
petrushinov Активен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 23:34 Заглавие: |
|
|
| и от толкова много коментари вече незнам какво да си мисла ....... само едно ме интересува напреженията при зареждане на двата типа имат ли разлика ....... и какви трябва да са ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Desert Leo Опитен потребител

Регистриран на: 02 Яну 2005 Мнения: 212
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 23:49 Заглавие: |
|
|
Не напрежението, а тока при зареждане е важен.
Обикновено при двата вида голяма разлика няма, но е важно какъв е критерия за край на заряда.
На производителите на повечето такива инструменти не им пука за потребителя и бълват еднодневки.
@petrushinov, провери за какви батерии точно ти е дискмена.
Как реши, че не са заредени. В този студ, ако поседиш навън е напълно възможно да не изкарат много. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toltec Опитен потребител

Регистриран на: 26 Апр 2004 Мнения: 734 Местожителство: sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petrushinov Активен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Яну 29, 2006 13:20 Заглавие: |
|
|
| ми може ли да кажете по-подробно нещо за тока на зареждане .... до колкото знам от него зависи за колко време батерията ще се зареди максималният тока на заряд е някаде към 100% от капацитета ..... това което ме интересува при металхидритните батерий е при какво напрежение вече започват да презареждат ? интересува ме за да си направя зарядно и междо другото не отказвам и схема на такова.... мерси предварително.......... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bily Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2005 Мнения: 136 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Нед Яну 29, 2006 14:12 Заглавие: |
|
|
Относно разликите между двата вида батерии , не знам дали знаете , но така неречения ток на късо на двата елемента е различен , т.е. NiCd можете да я разреждате с по голям ток без тя да се повреди , затова повечето винтоверти са с такива батерии ( ако не ви е направило впечатление ). _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Ное 29, 2006 1:46 Заглавие: |
|
|
Тъй. Видях обширните Ви писания по темата с бактериите и ми се ще да ви замоля за съвет.
Давам на право.
Правя фенер с LED 1бр. 5W при максимален ток 700mA при 5V . LED-а се захранжа през интеграла L6920. Идеята е да се ползват няколко клетки (до 3 поради размер, тегло и неодобство да се носи на глава примерно денонощие) вързани в паралел с цел по голям капацитет (за тези които не са погледнали pdf фаила на схемата посо4ена по горе искам да отбележа, че бъпросната схема е "1V HIGH EFFCIENCY SINCRONOUS STEP UP CONVERTER" демек подава се на входа изправено напрежение 1V или около и на изхода се получава импулсно 3,3V или 5V ж зависимуст от вида на схемата която прави магията до пълно изтощение на батерията без да пре4и на работата на устройстжото захранвано чрез нея ). С 3клетки Ni-MH 2500mA при максимум заряд трябва да държат около 104аса. Но естествено веднага идва и факта че фенер се ползва предимно нощем когато температурите са ниски и естественно капацитета на батериите пада следователно по малко време светло което в планината си е равно на МНОГО големи проблеми понякога. Та да се върна на въпроса. Какви батерии даползвам и как да ги помпам на макс. Предварително благодаря на всички от форума които възнамеряват да помогнат със съвет! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|