Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Loewe-concept63 /digital
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 14:09    Заглавие: Loewe-concept63 /digital Отговорете с цитат

Нужна ми е малко помощ.
ТВ е : Loewe-Concept63 /ch-typ 110 C 91/ c интегралите Digit-2000, проца е CCU 9001-A07 . ДУ е някакво неоригинално - loewe, c 45 бутона (с бутони за видео).След смяна на DPU2553 , 24с04 и прошивката, картината излезе добра, остана геометрията и звука.
1-- Вместо звук има модулирано с ~1kHz пукане. Не се влияе от- mute или + -volume. Променя се от натиснат бутон в ДУ, от прмяна на картината. Странно е, че изчезва САМО при изписването (върху картината), на всички запаметени програми - команда*Programs*- и то само в момента на изписването, при което нормалния звук се чува чисто. APU и ADC - ги нямам под ръка за проба.Изпробвах 4 различни прошивки.
2--Начин за Вход в сервиза ?
Със заместителя Р1642 възможен ли е (aко с това ДУ не стане) ?
Върнете се в началото
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Връзката ми е лоша. Бях аз - PLM - .
Ако някой ме снабди със сервизно ръководство, ще бъда благодарен. Вероятно проца "CCU 9001-A07" е всъщност CCU 2070 Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Апр 2004
Мнения: 1876
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 05, 2004 22:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам във сервиза студио 70 което е като концепт 70. Ще видя какви са му чиповете и сутринта ше напиша ако ти вършат работа за проба.
_________________
Иво Банов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Яну 2004
Мнения: 1450
Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2004 9:13    Заглавие: Отговорете с цитат

За CCU 2070 дават че трябва да има бутон S между 22 и 39 краче на CCU 2070 ,като този бутон се натиска едновремено с CM(за смяна програма-канал) от дистанционото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Съб Ное 06, 2004 13:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно си напълно прав GOSHO.
Цитат:
LOEWE : ART55/63/70/84/96 Concept63/70 STUDIO70/84
ССU2070 (TV) С9001
Нажмите сервисную кнопку на плате рядом с процессором (выводы 22 и 39) и нажмите кнопку (СМ) на ПДУ
За мен остава само притеснението че в схемите които имам,за разлика от моя, CCU9001-A07 (CCU2070) управлява два външни 7-сег. индикатора и бутоните са повече, но ще пробвам различни варианти варианти, може би и външен контакт 22/39 .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2004 2:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Сервизния режим е Победен, с помоща на Гошо и RC. Реда е следния:
- От предния панел се натиска бързо 5 пъти бутона за избор и веднага от пулта бутона P/C , ТВ задължително настроен на програма.
- Пултове заместители - pilot-1642 и Conel-2031. ( в понеделник ще се наложи да ги изпробвам ).
Arrow Напред към звука
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Нед Ное 07, 2004 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

До къде стигна, че и при мен дойде такова шаси. Smile Беше със същия гаден шум в звука и тъмен екран но с високо. Някъде са се опитвали да присадят TDA8172 на мястото на TDA8175 ,но безуспешно.Аз обаче го пуснах.Прехвърля се входа от 7 на 1 крак и на 7 се слага стандартен делител примерно от Grundig -12к.и 1.5к. като 12 к. между 2-7крак, а 1.5 к. 7-маса и 4.7микроф. 7-маса.Малко е свит размера, но светна.Та за сега съм на твойто положение само ,че нямам дистанционно и не мога да настройвам нищо.Утре ще търся и да видим до къде ще я докараме!!! Very Happy УСПЕХ Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Ное 09, 2004 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Донесоха ми /неясно откъде свалени/ - APU2471-PI ;APU2470; APU2470-PII и , и две ADC2310(вместоADC2311) . Смяната на ориг. APU2471 с горепосочените APU, не даде резултат - изчезна и шума и тихия звук, и при трите. Evil or Very Mad
Поставих обратно ориг. APU2471, но извадих ADC2311, шума остана, изчезна тихия звук.
Анализирах и установих че ориг. APU2471 има повреда в изходната (analog) част, а при другите три APU, размаха на импулсите DATA ( IM bus)-кой знае защо, пада от 4,9в на 3в. Evil or Very Mad (при оригиналната - не). Импулсите по шината (PDM), между ADC и APU вървят .!!!
После огледах около ADC2311 и намерих прекъснал резистор 10ом към 12в. След смяната му, Звука тръгна от ADC към AV но от APU към НЧУ - не . НЧУ е здрав. R10ом не грее.
Смених ориг. ADC2311 с ADC2310 и R10ом изгоря веднага, а ТВ се ошашка. Прегледах всички елементи и вериги - не открих никаква причина. ( преди да поставя R10ом пак ги бях сменял - без проблем и без ефект / шум и тих звук). Twisted Evil най вероятно R10ом е за - 12в analog out.
Затова , ако някой има даташет или схема с ADC2310 - да видя как е свързана, моля да ми я прати или даде линк. Прерових Нета, засега нищо не откривам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002
Мнения: 7774
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Вто Ное 09, 2004 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

При тези чипове и след тирето има значение. Един Филипс на два етажа докато не сложих същата и след тирето не тръгваше, дори и целия се шашавеше.
_________________
Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Ное 09, 2004 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Kоето съм намерил досега (от немски сайтове) :

APU2400E39-ITT--EQUIV: APU2470DIP-ITT

APU2471-ITT ---LET OP! DIVERSE SOORTEN
APU2471 --------EQUIV: APU2471DIP-ITT
APU2471/90 ----EQUIV: APU2471-90
APU2471/P1 ----EQUIV: APU2471/P1 18/50
APU2471/P2 ----EQUIV: APU2471/P2 12/50
APU2471-31
APU2471-31-ITT
APU2471S-33
APU2471S33-ITT

и от полски сайт :
IC APU2470 ++ >APU2471
IC APU2471 = APU2470 Rolling Eyes

Прави впечатление, че и логото "ITT" е от значение.
APU2470 върви с ADC2310
APU2471 върви с ADC2311 (при мене APU2471-ITT със ADC2311E-ITT )
(Абе... гадна работа) ZXCR напиши ако можеш и ти точните названия на твоите APU и ADC .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals