| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Пет Ное 05, 2004 14:09 Заглавие: Loewe-concept63 /digital |
|
|
Нужна ми е малко помощ.
ТВ е : Loewe-Concept63 /ch-typ 110 C 91/ c интегралите Digit-2000, проца е CCU 9001-A07 . ДУ е някакво неоригинално - loewe, c 45 бутона (с бутони за видео).След смяна на DPU2553 , 24с04 и прошивката, картината излезе добра, остана геометрията и звука.
1-- Вместо звук има модулирано с ~1kHz пукане. Не се влияе от- mute или + -volume. Променя се от натиснат бутон в ДУ, от прмяна на картината. Странно е, че изчезва САМО при изписването (върху картината), на всички запаметени програми - команда*Programs*- и то само в момента на изписването, при което нормалния звук се чува чисто. APU и ADC - ги нямам под ръка за проба.Изпробвах 4 различни прошивки.
2--Начин за Вход в сервиза ?
Със заместителя Р1642 възможен ли е (aко с това ДУ не стане) ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Пет Ное 05, 2004 14:13 Заглавие: |
|
|
Връзката ми е лоша. Бях аз - PLM - .
Ако някой ме снабди със сервизно ръководство, ще бъда благодарен. Вероятно проца "CCU 9001-A07" е всъщност CCU 2070  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Ное 05, 2004 22:59 Заглавие: |
|
|
Имам във сервиза студио 70 което е като концепт 70. Ще видя какви са му чиповете и сутринта ше напиша ако ти вършат работа за проба. _________________ Иво Банов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Ное 06, 2004 9:13 Заглавие: |
|
|
| За CCU 2070 дават че трябва да има бутон S между 22 и 39 краче на CCU 2070 ,като този бутон се натиска едновремено с CM(за смяна програма-канал) от дистанционото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Съб Ное 06, 2004 13:22 Заглавие: |
|
|
Вероятно си напълно прав GOSHO. | Цитат: | LOEWE : ART55/63/70/84/96 Concept63/70 STUDIO70/84
ССU2070 (TV) С9001
Нажмите сервисную кнопку на плате рядом с процессором (выводы 22 и 39) и нажмите кнопку (СМ) на ПДУ | За мен остава само притеснението че в схемите които имам,за разлика от моя, CCU9001-A07 (CCU2070) управлява два външни 7-сег. индикатора и бутоните са повече, но ще пробвам различни варианти варианти, може би и външен контакт 22/39 . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Нед Ное 07, 2004 2:34 Заглавие: |
|
|
Сервизния режим е Победен, с помоща на Гошо и RC. Реда е следния:
- От предния панел се натиска бързо 5 пъти бутона за избор и веднага от пулта бутона P/C , ТВ задължително настроен на програма.
- Пултове заместители - pilot-1642 и Conel-2031. ( в понеделник ще се наложи да ги изпробвам ).
Напред към звука |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Нед Ное 07, 2004 20:09 Заглавие: |
|
|
До къде стигна, че и при мен дойде такова шаси. Беше със същия гаден шум в звука и тъмен екран но с високо. Някъде са се опитвали да присадят TDA8172 на мястото на TDA8175 ,но безуспешно.Аз обаче го пуснах.Прехвърля се входа от 7 на 1 крак и на 7 се слага стандартен делител примерно от Grundig -12к.и 1.5к. като 12 к. между 2-7крак, а 1.5 к. 7-маса и 4.7микроф. 7-маса.Малко е свит размера, но светна.Та за сега съм на твойто положение само ,че нямам дистанционно и не мога да настройвам нищо.Утре ще търся и да видим до къде ще я докараме!!! УСПЕХ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Ное 09, 2004 20:04 Заглавие: |
|
|
Донесоха ми /неясно откъде свалени/ - APU2471-PI ;APU2470; APU2470-PII и , и две ADC2310(вместоADC2311) . Смяната на ориг. APU2471 с горепосочените APU, не даде резултат - изчезна и шума и тихия звук, и при трите.
Поставих обратно ориг. APU2471, но извадих ADC2311, шума остана, изчезна тихия звук.
Анализирах и установих че ориг. APU2471 има повреда в изходната (analog) част, а при другите три APU, размаха на импулсите DATA ( IM bus)-кой знае защо, пада от 4,9в на 3в. (при оригиналната - не). Импулсите по шината (PDM), между ADC и APU вървят .!!!
После огледах около ADC2311 и намерих прекъснал резистор 10ом към 12в. След смяната му, Звука тръгна от ADC към AV но от APU към НЧУ - не . НЧУ е здрав. R10ом не грее.
Смених ориг. ADC2311 с ADC2310 и R10ом изгоря веднага, а ТВ се ошашка. Прегледах всички елементи и вериги - не открих никаква причина. ( преди да поставя R10ом пак ги бях сменял - без проблем и без ефект / шум и тих звук). най вероятно R10ом е за - 12в analog out.
Затова , ако някой има даташет или схема с ADC2310 - да видя как е свързана, моля да ми я прати или даде линк. Прерових Нета, засега нищо не откривам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Вто Ное 09, 2004 22:56 Заглавие: |
|
|
Kоето съм намерил досега (от немски сайтове) :
APU2400E39-ITT--EQUIV: APU2470DIP-ITT
APU2471-ITT ---LET OP! DIVERSE SOORTEN
APU2471 --------EQUIV: APU2471DIP-ITT
APU2471/90 ----EQUIV: APU2471-90
APU2471/P1 ----EQUIV: APU2471/P1 18/50
APU2471/P2 ----EQUIV: APU2471/P2 12/50
APU2471-31
APU2471-31-ITT
APU2471S-33
APU2471S33-ITT
и от полски сайт :
IC APU2470 ++ >APU2471
IC APU2471 = APU2470
Прави впечатление, че и логото "ITT" е от значение.
APU2470 върви с ADC2310
APU2471 върви с ADC2311 (при мене APU2471-ITT със ADC2311E-ITT )
(Абе... гадна работа) ZXCR напиши ако можеш и ти точните названия на твоите APU и ADC . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|