Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся трансформатор от 600v на 220v

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bojidar33
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Ное 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:05    Заглавие: Търся трансформатор от 600v на 220v Отговорете с цитат

Здравейте!
Трябва ми трансформатор от 600 волта прав ток на 220 волта.За съжаление никъде не откривам такъв трансформатор .
Ще ви бъда благодарен , ако можете да помогнете.
С уважение!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което търсиш, едва ли може да се нарече трансформатор. Търси примерно DC/DC convertor /ако имаш пред вид 220 В постоянно/. Иначе - инвертор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bojidar33
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Ное 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

мульо написа:
Това, което търсиш, едва ли може да се нарече трансформатор. Търси примерно DC/DC convertor /ако имаш пред вид 220 В постоянно/. Иначе - инвертор.

Благодаря !
За съжаление познанията ми в областта на електрониката са ми меко казано минимални , за това съм използвал този израз . Освен инвентор може ли да се търси и като преобразувател2
Благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 10:55    Заглавие: Re: Търся трансформатор от 600v на 220v Отговорете с цитат

bojidar33 написа:
Здравейте!
Трябва ми трансформатор от 600 волта прав ток на 220 волта.За съжаление никъде не откривам такъв трансформатор .
Ще ви бъда благодарен , ако можете да помогнете.
С уважение!

Трансформаторите трансформират само променлив ток,но не и прав,казано с думи прости.Кажи за какво ти трябва подобно устройство и какво трябва да върши-да преобразува от постоянно напражение 600В във променливо 220В ли?колко трябва да е изходната консумация?
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bojidar33
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Ное 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 11:06    Заглавие: Re: Търся трансформатор от 600v на 220v Отговорете с цитат

Bojilov написа:
bojidar33 написа:
Здравейте!
Трябва ми трансформатор от 600 волта прав ток на 220 волта.За съжаление никъде не откривам такъв трансформатор .
Ще ви бъда благодарен , ако можете да помогнете.
С уважение!

Трансформаторите трансформират само променлив ток,но не и прав,казано с думи прости.Кажи за какво ти трябва подобно устройство и какво трябва да върши-да преобразува от постоянно напражение 600В във променливо 220В ли?колко трябва да е изходната консумация?

Здравей!
Благодаря за търпението.Работя в Градски транспорт като Ватман.
В кабината е доста студено .Направих си допълнителна печка , но габаритите и са доста голями 600х150х150 Embarassed .Трябва да я нося от Левски до Банишора всеки ден.
Дойде ми на ум , че може да има някъде такова устройство и да си нося него заедно с обикновена духалка , която е 220 v ,2000 w
Напрежението в електротранспорта е 600 v прав ток.
Благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи въпросното устройство е доста сложно.99,9% бъди сигурен че няма да можеш да го намериш готово произведено и някъде да се продава заради нестандартното входно напрежение и сериозната изходна мощност.Най-добре ако някой тук може да седне да ти проектира един такъв трансветор-но предполагам цената му няма да е ниска и ще се наложи доста труд да се хвърли докато се направи.
Между другото ето ти един хитър вариант-за съжаление въпросните духалки на прав ток няма да работят предполагам заради мотора,но обикновени печици без вентилатор-от рода на някогъшните Елва си работят безупречно-има и подобни модели немски-без вентилатор,но лошото е че са рядкост и повечето са едри.Проблема е че трябва да ги вържеш последователно 3 печки-стягаш ги отгоре с една планка да са захванати 3те заедно-слагаш една дръжка,щом искаш да са преносими и си готов-пускаш ги директно на 600В без грижи.
Никакъв не е проблема и да са обикновени Елва-стига да намериш още здрави техни събратя и да не ти пречи че ще стане едро.
Сложен,не сложен-това ми се вижда най-простия вариант.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005
Мнения: 469
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 18:32    Заглавие: Ре: Отговорете с цитат

В продължение на идеята на Г-н Божилов:
Още по-просто решение е, да си намериш ел.печка с три реотана, но без вентилатор и да намериш някой електротехник да ти пресвърже реотаните не паралелно, както са в оригинал, а последователно. Същевременно да се погрижи за по-добрата изолация на монтажните кабели в печката. Най добре е те да бъдат заменени с многожичен кабел 2,5 кв. мм. , със силиконова изолация. Такъв кабел се продава във всеки ел.технически магазин.
Успех
Савов
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Ное 30, 2006 20:49    Заглавие: Re: Ре: Отговорете с цитат

интермаш написа:
В продължение на идеята на Г-н Божилов:
Още по-просто решение е, да си намериш ел.печка с три реотана, но без вентилатор и да намериш някой електротехник да ти пресвърже реотаните не паралелно, както са в оригинал, а последователно. Същевременно да се погрижи за по-добрата изолация на монтажните кабели в печката. Най добре е те да бъдат заменени с многожичен кабел 2,5 кв. мм. , със силиконова изолация. Такъв кабел се продава във всеки ел.технически магазин.
Успех
Савов

Прав си колега Савов,това е още по-добър вариант.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bojidar33
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 30 Ное 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пет Дек 01, 2006 9:53    Заглавие: Re: Ре: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
интермаш написа:
В продължение на идеята на Г-н Божилов:
Още по-просто решение е, да си намериш ел.печка с три реотана, но без вентилатор и да намериш някой електротехник да ти пресвърже реотаните не паралелно, както са в оригинал, а последователно. Същевременно да се погрижи за по-добрата изолация на монтажните кабели в печката. Най добре е те да бъдат заменени с многожичен кабел 2,5 кв. мм. , със силиконова изолация. Такъв кабел се продава във всеки ел.технически магазин.
Успех
Савов

Прав си колега Савов,това е още по-добър вариант.


Благодаря ви .
Както споменах по-горе имам такава печка .Ретанът го направих по поръчка , работи , вентилатор съм намерил 150х150 на 24 волта .Проблемът беше с габарита.
Благодаря ви за помощта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals