| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Нед Дек 24, 2006 17:34 Заглавие: Re: А захранване?? |
|
|
| vlaeff написа: | Нещо в момента започвам да се чудя дали по-големият (ИСТИНСКИЯТ!) проблем няма да ми бъде захранването.... Изрових един трансформатор....тоест един приятел ми го даде, около 10х10х10 см. , сигурно около 5 кила даже повече, има няколко намотки различни(и с различни съпротивления), утре ще го тествам да видя дали ще ми свърши работа, но ако ли не .... Чудя се кое ще ми е по-лесно да направя в домашни условия - захранване с трансформатор(голям тежък, и мощен ) или импулсно захранване.... Трябва ми двуполярно +/- 40тина волта , около 300 вата захранване
Ако някой има идея от къде да намеря подходяща схема, нека сподели. |
Аз бих предпочел трансформатора.С импулсното при тази мощност ще имаш големи и трудно отстраними смущения.Трабва да навиваш няколко импулсни трансформатора докато улучиш да работи добре.А може и да поизгориш няколко транзистора докато стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlaeff Нов потребител

Регистриран на: 18 Дек 2006 Мнения: 19
|
Пуснато на: Нед Дек 24, 2006 18:07 Заглавие: БЛАГОДАРНОСТИ! |
|
|
Благодаря много за инфото!
ПДФ-а за импулсните захранвания ще да е интересен, ще го разгледам.
Доколкото до траф-а, намерих едно захранване, което може да свърши работа.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Дек 24, 2006 20:30 Заглавие: |
|
|
| Импулсното е сложно и не е за начинаещи според мен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BuRnOuT_BG Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006 Мнения: 197 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 13:31 Заглавие: |
|
|
offtopic
Според вас ще има ли големи изкривявания ако захраня усилвателя на МК с 60+-В  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlaeff Нов потребител

Регистриран на: 18 Дек 2006 Мнения: 19
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 15:30 Заглавие: уф, това захранване.... |
|
|
Правилно ли си мисля, че за да получа изходно напрежение +- 50 волта, тоест двуполярно, трябва да започна захранването с понижаващ трансформатор поне за 100 волта?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 19:12 Заглавие: |
|
|
| За да имаш +-50 волта изправено напрежение делиш на 1.41 и получаваш че променливото трябва да е 2х35 волта.Или 70 волта със средна точка.Едно и също е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 23:28 Заглавие: |
|
|
| Този усилвател с напрежения над 43 волта /2Х43 всъщност/ има голям шанс да гръмне ,освен ако не се преизчисли и направи с крайни поне за 140-160 волта. Така че внимателно с експериментите! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BuRnOuT_BG Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006 Мнения: 197 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Дек 25, 2006 23:35 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Този усилвател с напрежения над 43 волта /2Х43 всъщност/ има голям шанс да гръмне ,освен ако не се преизчисли и направи с крайни поне за 140-160 волта. Така че внимателно с експериментите! |
Tова е ясно въпроса е да не криви много  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 9:26 Заглавие: |
|
|
| BuRnOuT_BG написа: | Tова е ясно въпроса е да не криви много  |
Няма да криви, но трябва да го преоразмериш защото много елементи ще си заминат. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlaeff Нов потребител

Регистриран на: 18 Дек 2006 Мнения: 19
|
Пуснато на: Вто Дек 26, 2006 10:30 Заглавие: |
|
|
Ами то в статията пише , че бил до към 50тина волта изчислен , ама сега ще видим
А сметката за волтажа на трансформатора от къде се получава?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|