Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпросче за QUAD 405
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2005
Мнения: 233
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2006 17:34    Заглавие: Re: А захранване?? Отговорете с цитат

vlaeff написа:
Нещо в момента започвам да се чудя дали по-големият (ИСТИНСКИЯТ!) проблем няма да ми бъде захранването.... Изрових един трансформатор....тоест един приятел ми го даде, около 10х10х10 см. , сигурно около 5 кила даже повече, има няколко намотки различни(и с различни съпротивления), утре ще го тествам да видя дали ще ми свърши работа, но ако ли не .... Чудя се кое ще ми е по-лесно да направя в домашни условия - захранване с трансформатор(голям Smile тежък, и мощен ) или импулсно захранване.... Трябва ми двуполярно +/- 40тина волта , около 300 вата захранване Embarassed

Ако някой има идея от къде да намеря подходяща схема, нека сподели.

Аз бих предпочел трансформатора.С импулсното при тази мощност ще имаш големи и трудно отстраними смущения.Трабва да навиваш няколко импулсни трансформатора докато улучиш да работи добре.А може и да поизгориш няколко транзистора докато стане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vlaeff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Дек 2006
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2006 18:07    Заглавие: БЛАГОДАРНОСТИ! Отговорете с цитат

Благодаря много за инфото!

ПДФ-а за импулсните захранвания ще да е интересен, ще го разгледам.

Доколкото до траф-а, намерих едно захранване, което може да свърши работа....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Дек 24, 2006 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Импулсното е сложно и не е за начинаещи според мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BuRnOuT_BG
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006
Мнения: 197
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

offtopic Exclamation
Според вас ще има ли големи изкривявания ако захраня усилвателя на МК с 60+-В Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vlaeff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Дек 2006
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 15:30    Заглавие: уф, това захранване.... Отговорете с цитат

Правилно ли си мисля, че за да получа изходно напрежение +- 50 волта, тоест двуполярно, трябва да започна захранването с понижаващ трансформатор поне за 100 волта? Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentin subashov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2005
Мнения: 233
Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

За да имаш +-50 волта изправено напрежение делиш на 1.41 и получаваш че променливото трябва да е 2х35 волта.Или 70 волта със средна точка.Едно и също е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 23:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Този усилвател с напрежения над 43 волта /2Х43 всъщност/ има голям шанс да гръмне ,освен ако не се преизчисли и направи с крайни поне за 140-160 волта. Така че внимателно с експериментите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BuRnOuT_BG
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Авг 2006
Мнения: 197
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Дек 25, 2006 23:35    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Този усилвател с напрежения над 43 волта /2Х43 всъщност/ има голям шанс да гръмне ,освен ако не се преизчисли и направи с крайни поне за 140-160 волта. Така че внимателно с експериментите!

Tова е ясно въпроса е да не криви много Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
guitman
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 1470
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 9:26    Заглавие: Отговорете с цитат

BuRnOuT_BG написа:
Tова е ясно въпроса е да не криви много Rolling Eyes

Няма да криви, но трябва да го преоразмериш защото много елементи ще си заминат.
_________________
home studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
vlaeff
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Дек 2006
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Вто Дек 26, 2006 10:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами то в статията пише , че бил до към 50тина волта изчислен , ама сега ще видим Laughing

А сметката за волтажа на трансформатора от къде се получава? Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals