Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Колко е най-често консумацията на авто алармите в stand by?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 301

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix извинявай но съм доста в час с производствата на електронни изделия в БГ тъй като години съм работил като отговорник за производство и то в стохиляден тираж годишно.
А например какво би казал за често залепващите масово използвани релета на SunHold Tianbo през отдела за следене на качество по време на производството доста добра статистика мога да извадя.

По въпроса за кода най често използвани е миналото бяха чипове на моторола MC14502 и други от сорта с фиксиран код. Сега масово се използва HCS серията на микрочип като те самите в страницата си твърдят че това е най-надеждната еднопосочна връзка в света към момента.

За двупосочните аларми може да се разходите до илиенци-> с пейджър - връзката между него и алармата в колата е по цифров път като ГСМите цените са под 200лв.

По въпроса за имобилайзери за да не пишем празни приказки и кой какво е направил саморъчно може да разгледате авто форумите. Там е достатъчно подробно обяснено как работят чип ключовете и алармите с карта които са фабрични. И също важно за отбелязване е че ако се повреди заводската аларма или дори централния компютър цената на ремонта е съизмерим с нова кола.

А и цялата работа с алармата е доста безсмислена --> за пример няколко пъти са ми разбивали стъкло / крали уредбата и. .... но за това пък има автокаско ....т.е. искам да кажа че алармата вече не е екстра както беше преди 10 години та затова и цените вече на алармите са нищожни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Edesign написа:


А и цялата работа с алармата е доста безсмислена --> за пример няколко пъти са ми разбивали стъкло / крали уредбата и. .... но за това пък има автокаско ....т.е. искам да кажа че алармата вече не е екстра както беше преди 10 години та затова и цените вече на алармите са нищожни


Това е точно удар в десятката Smile Smile Smile
На мой роднина в София за 10 мин му вдигнаха Аудито , с всичките екстри , не го спаси нито скъпата аларма / с едностранна връзка и скачащ код Smile Smile Smile / нито имобилайзера нито GPS-a . Сега някъде си го карат , пътниците си гледат телевизия а новия собственик се радва на придобивката Smile Роднината чака да изтекат 6 месеца та да си получи парите .
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

suxfan: Keeloq е сигурен, но не чак толкова - http://ipsec.pl/contrib/keyloq.pdf. Нали знаеш - ако има каса, ще има и касоразбивачи Wink
Edesign: Дай малко повече инфо за тия релета? То зависи и как е вързано де, все пак едва ли ще залепне от 200мА ток (дори и по-малко).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Edesign за залепващите релета си прав Exclamation Налагало ми се е нееднократно да ги сменям,но все на мигачите.И нормално-най-много щракат те!Колкото до самоделките,не е нужно да се ходи до компютъра.Но това е тема много дълга.Иначе като дойдат с автовоза и ти вдигнат колата наистина алармата не те спасява Evil or Very Mad Въпросът е да се затруднят максимално кокошкарите-ще ти вземат стереото,но колата няма да могат.Мисълта ми беше,че може максимално да се затруднят апашите,ако всичко е добре направено.А на задачката ми никой,кой знае защо,не дава отговор.И може би е по-добре така-тези,които знаят да си траят,за да не обучаваме тук новата реколта бандити!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пон Фев 26, 2007 20:27    Заглавие: Hehehe Отговорете с цитат

Sharo написа:
suxfan: Keeloq е сигурен, но не чак толкова - http://ipsec.pl/contrib/keyloq.pdf. Нали знаеш - ако има каса, ще има и касоразбивачи Wink
Edesign: Дай малко повече инфо за тия релета? То зависи и как е вързано де, все пак едва ли ще залепне от 200мА ток (дори и по-малко).

Ти май явно много не си в час , прочети упътването как става кодирането и разкодирането и пак спори по въпроса и не се изказвай неподготвен .
При 100милисекунди за код и представи си 2^64 = 18446744073709551616 това число за варианти за код , да ти го сметна защото си неверуещ (0.1 x 18446744073709551616) / (3600сек за 1 час) /(24часа за 1 ден ) /(365дена за 1 г) = 58494241735.5 години за да улучиш верния код , просто не се знае кое твое поколение може да го дочака.
Как си мислиш на паркингите алармите дали ще объркат кодовете си , при положение че всички са на една честота , поне на мене не ми се случвало друга кола да отключа с моето дистанционно Very Happy
А и тези дето са печени крадци не стоят зад ъгъла и да ти дебнат на дистанционното кода , те те дебнат да заминеш и с автовоза ти я отмъкват , а после вече в някои гаряж някъде в покрайнините си работят на спокоиствие , какво като свири там половин час докато ти я отворят, бъди сигурен че и да ти чуят кода нищо няма да стане в по предните постове съм пуснал и един линк , а и ако си беше направил труда да кликнеш на линка нямаше да говориш глупости !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Чет Мар 01, 2007 0:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич, направо ме кефи тона и упоритоста ти. Безкрайно си заблуден - кой изобщо ти е казвал, че се прави брутфорс срещу приемника? Прави се срещу няколко подслушани съобщения. А пък и ти изобщо прочете ли какво пише в линка който ти дадох (пък и да си го прочел, ме съмнява че си го разбрал)?
А това, че няма смисъл от откриване на ключа е пък тотална простотия - за кола няма смисъл, ама ако охраняваш недвижимо имущество? Кво? Ще дойдат с крана да ти вдигнат къщата ли? Laughing Целта оправдава средствата, да знаеш.


п.п. надявам се не вярваш сляпо на "упътвания". А и ако погледнеш по-горе в мненията ми, ще видиш какво съм ти написал за въпросната "статия" - Keelog Laughing какво да коментирам повече.

Ditronix: Задачката за "скачащия" код ли Laughing ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пет Мар 02, 2007 1:16    Заглавие: E !!! Отговорете с цитат

Sharo написа:
Пич, направо ме кефи тона и упоритоста ти. Безкрайно си заблуден - кой изобщо ти е казвал, че се прави брутфорс срещу приемника? Прави се срещу няколко подслушани съобщения. А пък и ти изобщо прочете ли какво пише в линка който ти дадох (пък и да си го прочел, ме съмнява че си го разбрал)?
А това, че няма смисъл от откриване на ключа е пък тотална простотия - за кола няма смисъл, ама ако охраняваш недвижимо имущество? Кво? Ще дойдат с крана да ти вдигнат къщата ли? Laughing Целта оправдава средствата, да знаеш.


п.п. надявам се не вярваш сляпо на "упътвания". А и ако погледнеш по-горе в мненията ми, ще видиш какво съм ти написал за въпросната "статия" - Keelog Laughing какво да коментирам повече.

Ditronix: Задачката за "скачащия" код ли Laughing ?

Аз ти говоря с цифри и факти , като не знаеш какво говориш поне замълчи . Evil or Very Mad
Виждал ли си такова нещо че говориш. !!!
Всеки може да си пише каквото иска , статии в интернет колкото искаш , твочество и автори безброи на това му казват свобода на словото.
НО когато говрят числата в математиката ,най-добре е след като не си запознат с алгоритъма на кодиране да не си измисляш или да цитираш кои какво бил казал. Idea Idea Idea
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Съб Мар 03, 2007 2:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Много си зле. Ама на офтопик го обърнахме.

В линка който съм ти дал пише числа, щом обичаш числата - брутфорс - 2^75 такта (с пга - много по-малко, там за един такт се проиграва целия алгоритъм). Има и такива за 2^45-та, които са реализируеми с вероятност за успех 75%, както и няколко по-възможни, но трудноизпълними. Вземи го прочети най-накрая тоя файл и млъкни, ставаш смешен - за трети път ти повтарям, че няма 100мс за код - не се използва предавател да нацелиш кода. Пък ако не знаеш английски - сори, потърси си го на руски.
А колкото до това, колко разбирам от математика и алгоритми - за разлика от теб, това съм учил доста време (не че е референция, но случайно ми дадоха диплома и грамота от ПМ в ТУ) - и колкото и да ти е странно, имам повече практика от теб в криптографията (не тая със използването на готови продукти)...но ти си дрънкай глупости (с кой знае какво средно-електрическо образование и тук-таме прочетена научно-популярна литература), като не смееш да си признаеш че не си прав.
А свободия на словото е статията която цитираш - за какво даваш за пример статия, в която дори името на продукта не са написали правилно Laughing .


п.п. бе да не си дилър на КееLog Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals