Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Нов Willem програматор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 457

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 10:10    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP: за сравнение само ZIF цокъла е към 20 долара

Това не е проблем! Веднага ти ги свалям отр изгорелите дъна за PC. 6те излезне много ефтино. ПАК КАЗВАМ: Горе съм си дал e-mail и съм написал. Всекии, който има желание да ми пише. Има 100% подкрепа от мен да си направим по един програматор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти за какъв ZIF цокъл си мислиш ,че ще го сваляш от изгоряло дъно --Божее ,божее ,колко мъка имало по тоя свят божее! Цокъла е ZIF32 ,разгледай поне снимките във сайтовете да си наясно !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Offtopic.
ji4kajiata написа:
Това не е проблем! Веднага ти ги свалям отр изгорелите дъна за PC. 6те излезне много ефтино...

За обща култура Zero Insertion Force.
Това Rolling Eyes е обобщено понятие, а за колко извода и какъв е конкретния тип и механизъм за постигане на нулевото усилие е отделна тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1404
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 12:29    Заглавие: Отговорете с цитат




За такъв цокъл става дума. Най-евтино съм го виждал на цена около 5 евро по магазините извън БГ, но не знам как стои цената на доставянето. Не че не може и без него, но е доста кофти Crying or Very sad
_________________
Както си работеше и спря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 457

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 12:56    Заглавие: Willem Отговорете с цитат

Да бе да аре не обесняваикте толкова. И не се ли правиш малкокато говориш за култура?????? Evil or Very Mad Имах в предвид PLCC!!!!!!! Просто в бързината от лаптопа пиша и не се замислих!!!!!!!
А и виждам че тук сте супер несериозни. Аз пиша за разработка на платка и подкремпа за правенето, всички тук пишат за разни цени. КАТО НЕ СТЕ ЗАИНТЕЕСУВАНИ НЕ ПИШЕТЕ!!!!!!!!
Отказвам се от проекта. Всеки да си се оправя сам!!!!!!! Exclamation

Модерирано от RC
Когато искаш да си редактираш поста за целта има бутон EDIT и не е нужно да пускаш нов с редакция написана по същия начин.
Преди да си пуснеш поста има и бутон ПРЕГЛЕД - прочети най-напред какво си написал преди бутона ПРАТИ.
Между другото по компютърните дъна НЯМА ZIF цокли за PLCC корпус!
Единствения корпус от такъв тип там е този за процесора!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2005
Мнения: 1404
Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 13:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак си криворазбран... Да беше казал спокойно че си сбъркал името на цокъла, прочети пак какво си писал по-горе. Ти сбърка, ние сме виновни !?

За 20-то долара на програматора - човека искаше да каже че за още цокъл и половина (цена) взимаме цял готов програматор. Аз на това мога да отговоря така - можем да минем и без тези екстри с цел да си го направим не са 70, а примерно за 20 лева. Разликата за един обикновен потребител, чийто хоби, не работа изисква прогрраматор такава цена идва височка...
_________________
Както си работеше и спря...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ji4kajiata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 457

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 15:03    Заглавие: willem Отговорете с цитат

Milen_haskovo не казвам че вие сте виновни, но просто от време на време се дрязня защото тук в повечето ситуаций всеки реагира супер отрицателно на всичко.
RC Имам 4 дъна с PLCC цокли на тях. Ако някой път съм с тях в микроелектрониката ще се отбия да ти ги покажа лично.
Спирам спора по темата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 15:08    Заглавие: Re: willem Отговорете с цитат

ji4kajiata написа:
Имам 4 дъна с PLCC цокли на тях.

Никой не отрича наличието на PLCC цокли на компютърните дъна!
Няколко пъти се опитвам да ти кажа, че ZIF цокъл за PLCC корпус е нещо доста по-различно от нормалния такъв и там няма такива.
Примери:
PLCC44 ZIF
друг тип "закопчаване" (за 20 изводен корпус в случая)
PLCC ZIF 20 WAY
Подозирам, че се бъркаш със стандартния тип който обаче не е ZIF!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Само ще добавя ,че PLCC цокли има навсякъде ,но тези със ZIF са пригодени за по-дълга употреба -напр поне 1000 цикъла ,докато обикновените дето ги има в Комет за стотинки не биха издържали толкова ,просто им се подгъват пластините след няколко сваляния и слагания на чипове. Между впрочем ,не съм виждал пълна схема на Willem със тези цокли ,докато модела който ви предлагах е с монтирани и такива -версия 4.5. Ако все пак има мераклии за собствена разработка ще кача във файлообменника една платка - http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=28653 ,мисля че е правена на Протел ,аз нямам инсталиран ,но вижте я ,ако може да свърши работа -дерзайте! Тук също има доста инфо по въпроса ,както и снимки на варианта 4.Х- http://eprom.overway.de/index.php?option=com_content&task=view&id=9&Itemid=18

Последната промяна е направена от ELP на Нед Мар 18, 2007 23:05; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Нед Мар 18, 2007 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
...докато обикновените дето ги има в Комет за стотинки не биха издържали толкова ,просто им се подгъват пластините след няколко сваляния и слагания на чипове....

Ако не го счупиш още на първото вадене на чип от него (ако не разполагаш с екстрактор).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals