| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 9:43 Заглавие: |
|
|
Че не вади такава мощност като заявената то е ясно.Несъм го мерил
но ми треперят външните огледала на колата.Аз ползвам повече от 6 години в колата си два такива чипа работещи на един двунамотъчен 12-инчов бас в отделна кутия в багажника.Има електронен разделителен филтър пред тях.За мен интегралната схема си работи доста добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
borko 30 Опитен потребител

Регистриран на: 11 Яну 2007 Мнения: 558 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 14:00 Заглавие: |
|
|
| Значи ще го пробвам тогава ,колко струва чипа на магазините че тука няма такъв кит.Няма да го слагам в колата ,искам да видя само как свири,като няма китове ще си направя сам платка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 15:48 Заглавие: |
|
|
| borko 30 написа: | | колко струва чипа на магазините че тука няма такъв кит. |
TDA1562Q 12.16лв 2бр TDA1562Q ПЕТРОВ ЕЛЕКТРОНИКА
TDA1562Q 12.00лв 2бр 70 W high efficiency power amp КАЦАРСКИ 99 ООД
TDA1562Q 10.61лв 7бр 70 W high efficiency power amp КАЦАРСКИ 99 ООД
TDA1562Q 14.71лв 17 + 23брPWR AMP 100W SQL17 КВАЗЕР ЕООД
TDA1562Q 16.46лв 2бр IC Пан Сервиз
TDA1562Q SERVIC 10.00лв 1бр TDA1562Q ПЕТРОВ ЕЛЕКТРОНИКА
TDA1562Q-PHI 14.82лв 4бр PWR AMP 100W S Пулсатор електроникс
www.eshop.bg _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Пон Апр 23, 2007 12:00 Заглавие: |
|
|
| Имам същия усилвател, разработен по схемата от сайта на Филипс. Разликата е само в това, че съм добавил защита от пренапрежения от "Неомонтана", ключ за управление на режимите с индикация за вкл. захранване и претоварване и вентилатор за охлаждане в кутията. В изхода съм включил последователни нискочестотни филтри, състоящи се от бобинки с феритни сърцевини. Този усилвател работи безотказно вече 2 месеца, като звука никак не е слаб, багажника ми просто се къса по шевовете(там са тубите). Причината при теб може да е неволно окъсяване, монтажна грешка и какво ли още не, колкото е по-сложно едно нещо толкова по-голям шанс за грешки има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stefp Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2005 Мнения: 587 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Апр 23, 2007 12:09 Заглавие: |
|
|
И аз съм сглобявал такъв усилвател ,непомня на кого беше кит-а ,засвири си от първия път ,но не ми хареса като мощност ,пробвах го в суб за кола ,сд-то на колата свиреше по хубаво и по-силно от това TDA ,може и аз да не съм направил нещо като хората ,но не останах очарован от него
P.S. Ванчо ,директоно към касетофона (СД-то ) ли е или има преди това предусилвател ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valentin subashov Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2005 Мнения: 233 Местожителство: Враца
|
Пуснато на: Пон Апр 23, 2007 20:25 Заглавие: |
|
|
Аз лично със китчета не се занимавам защото не харесвам изработката им.Ако ми трябва електронно устройство си правя платката сам.
Най-вероятната причина за да изгори е самовъзбуждане.Освен това ТДА 1562 има няколко(мисля три) режима на работа които се определят отвън.За повече погледнете дейташиита. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Пон Апр 23, 2007 21:31 Заглавие: |
|
|
| Стъпалото е свързано към RCA-изходите на CD-то, които в случая извеждат сигнал от схемата за преместване на нивото на сигнала в него. Поставил съм даже и стерео тример, понеже се опасявах от твърде високо ниво на сигнала на входа на крайното стъпало и неприятните от това последици (нелинейни изкривявания, евентуално прегряване (повреда) на интегралната схема и други). Сега обмислям вариант да премахна индуктивните филтри в товарната верига и да поставя активен еднолентов(100-150Hz) стерео еквилайзер преди усилвателя и да видя резултата. Предполагам, че честотната обработка на сигнала преди усилвателя би подобрила качеството му повече, отколкото след него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|