Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Аларма към ел. стъкла
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mdanov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2007 13:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И да питам още нещо - алармата ми е Supersec, българска, имам вкуумно централно на колата, някой може ли да ми даде идея как да си вържа модула на алармата и релето за управление на ел. стъклата към един комфорт модул, нещо схема,ако някой може да даде, ще съм много благодарен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Апр 27, 2007 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

mdanov написа:
И да питам още нещо - алармата ми е Supersec, българска, имам вкуумно централно на колата, някой може ли да ми даде идея как да си вържа модула на алармата и релето за управление на ел. стъклата към един комфорт модул, нещо схема,ако някой може да даде, ще съм много благодарен Smile

Това да не е баница с късмети.Дай схема на алармата,марка,модел,година на колата,има ли комфорт ф-я и т.н.т Exclamation Exclamation Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mdanov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Съб Апр 28, 2007 8:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Seat Ibiza, 1998 г,
това е ръководството за монтаж -
http://www.bsm-bg.com/manuals/SUPERSEC__SS2000_INSTALL.pdf
това е ръководството за потребителя -
http://www.bsm-bg.com/manuals/SUPERSEC__SS2000_GUIDE.pdf
Има комфорт функция алармата.
Предварително благодаря на отзовалите се!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Апр 28, 2007 10:01    Заглавие: re Отговорете с цитат

От това което си дал, алармата няма комфорт ф-я (дълго заключване).
Уточни също дали колата ти има комфорт( като заключиш колата задръж по дълго ключа в заключено положение).Ако няма забележи дали стъклата ти се вдигат автоматично сами.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mdanov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Съб Апр 28, 2007 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Колата ми няма комфорт, има фабрична аларма, която като дойде от Италия беше прецакана. Сложих тука такава и оня ден звънях на майсторът, който я слага ми каза, че има комфорт функция алармата, ама ми иска 80 кинта за монтаж и модул. Така че идеи, ако имате някакви....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gmg_service
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Фев 2006
Мнения: 595
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Съб Апр 28, 2007 20:01    Заглавие: re Отговорете с цитат

Цитат:
80 кинта за монтаж и модул.

40лв. за монтаж на аларма+ модул(за вдигане на ел стъкла 38лв.).
Ако добре съм разбрал,това е нормална цена.
Ако не си правил такива монтажи,трудно ще се справиш.Ако все пак решиш ти да се пробваш,пиши.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mdanov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2007 11:02    Заглавие: Отговорете с цитат

40 лв модул, 40 лв монтаж. 80 лв общо. Не мисля да ги давам смятам, че и сам мога да се справя с малко чужда помощ. Мисля, че съм технически грамотен. Ако имаш някаква идея кое как трябва да се върже и ако можеш да ми дадеш някаква схема ще бъда доволен и благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баев
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2007 12:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Найстина са много при положение че модула струва 15 лв и се монтира за 20 минути.Модул можеш да вземеш от Илиенци Стинг Про се казва за 4 стълла има и за две на 12 лв.Модула следи консумацията и при достигане на горно положение спира сам.Централното си го вързал предполагам ?Ако не казвай да ти кажа как да го вържеш за 10 мин Very Happy
Върнете се в началото
mdanov
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 27 Апр 2007
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2007 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Централното е вързано за алармата, ама искам да знам как да го вържа тоя комфорт модул към релето, управляващо стъклата (две са при мене, триврата ми е колата), и към алармата. Кое към кое, нещо като схема ми трябва или подробни напътствия, ако може.
Eто тоя модул съм си харесал http://www.topspeed.bg/catalogue.php?cid=158
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баев
Гост





МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2007 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Че то схемата на вързване си върви със самия модул.Модула се управлява от минуса на бобината на релето което прекъсва запалването .Ако твоята аларма няма този минус се прави с реле за време което пък управлява модула .
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals