 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mdanov Нов потребител

Регистриран на: 27 Апр 2007 Мнения: 6
|
Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 17:28 Заглавие: |
|
|
Ами благодарско! Остана да си поиграя малко  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 20:58 Заглавие: re |
|
|
Като си купуваш модул,разгледай добре схемата.Ел. стъклата на твоета кола(ако не се лъжа) се управлават по различно.Не знам дали ще ме разбереш ,но от опит глава не боли
Кабелът към мотора който трябва да прекъснеш,на повечето коли като му подадеш + съответно вдига стъклото(защото другият край на мотора през контакти на нормално затворено реле има -).На твоета кола това е обратно,т.е подаваш - за за да вдигнеш стъклото.А повечето модули подават +.
Има модули които с джъмпер си избираш каво да подават релетата.
Успех  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omrona Нов потребител


Регистриран на: 01 Май 2007 Мнения: 33 Местожителство: Pleven
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2007 19:06 Заглавие: Re: Аларма към ел. стъкла |
|
|
| apxu написа: | Монтирах си аларма и сега желая да си включа и ел. стъклата. Модела на алармата ми е Generalq, която при заключване подава 20 сек. отрицателен потенциал. Как мога да го изпалзвам този отрицателен потенциал за да ми се вдигнат стъклата?
Имам защита по ток, тоест в крайно долно и крайно горно състояние при натискане на бутона моторчето спира да се върти /тормози/. |
много е лесно от към алармата се връзва към реле
контактите на релето - към бутоните на стъклата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omrona Нов потребител


Регистриран на: 01 Май 2007 Мнения: 33 Местожителство: Pleven
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2007 19:07 Заглавие: Re: Аларма към ел. стъкла |
|
|
| apxu написа: | Монтирах си аларма и сега желая да си включа и ел. стъклата. Модела на алармата ми е Generalq, която при заключване подава 20 сек. отрицателен потенциал. Как мога да го изпалзвам този отрицателен потенциал за да ми се вдигнат стъклата?
Имам защита по ток, тоест в крайно долно и крайно горно състояние при натискане на бутона моторчето спира да се върти /тормози/. |
много е лесно от към алармата се връзва към реле
контактите на релето - към бутоните на стъклата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Юли 02, 2007 11:41 Заглавие: |
|
|
| Какъв е резултата в крайна сметка? Интересувам се дали има някакви проблеми при монтажа на този модул и дали работи коректно? Дочух че като затвори първото стъкло и спирал. Така ли е или просто е случил на дефектен модул моя човек? Става въпрос за модула от този сайт - http://www.topspeed.bg/catalogue.php?cid=158 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Нед Авг 05, 2007 20:38 Заглавие: |
|
|
| Моя случай - имам Seat Cordoba, 95 г. с две ел.стъкла, българска аларма Mark и централно, което се управлява от нея. Направих си отделен, да го наречем модул, който се състои от схема за време с реле, настроено на максималния интервал, необходим за пълно вдигане от крайно долно до крайно положение, който се свързва към алармата. Самото реле като изпълнителен механизъм е съставено от 2 самостоятелни релета с 2 успоредни нормално отворени контакта, като по този начин шунтира двата ключа на вратите. Тя (алармата) от своя страна има изход за имобилайзер, който има постоянно напрежение +12волта. Че този изход включва релето и след изтичане на времето контактите на релето се отпускат, въпреки че остава напрежението на входа му. Не съм съгласен, че всички коли се правят по начина който е описал колегата по-горе (моята, а и много други като нея не са така). Не съм съгласен и с това, че е невъзможно едновременно вдигане на всички 4 стъкла едновременно (ако са толкова). Такова съм виждал на Audi Q7 и Mercedes някоя от С-класите, предполагам, че го има и по другите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 7:23 Заглавие: re |
|
|
А дали винаги ще вдигаш стъклата от крайно долно положение?А ако адното е свалено, а другото не?Това реле за време как ще действа на затвореният прозорец?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Пон Авг 06, 2007 11:22 Заглавие: |
|
|
Значи в случая се налага малко пояснение - при моята кола има прекъсвачи за крайно долно и крайно горно положение, вградени в редуктора на машинките. Така че стъклото, което е отворено, без значение докъде, си се вдига догоре, изключва му се тока от крйния прекъсвач и толкова. По този начин (чрез релето за време) се осигурява покриване на целия диапазон от секунди за вдигане на всички стъкла - даже само едно да е отворено докрай, останалите ще се вдигнат преди него и ще си чакат докато се вдигне и то, а накрая след изтичане на зададеното време ще се изключи и схемата за време а оттам и захранването към машинките. Релето съм го избрал от китовете на Неомонтана (само основната схема, преработих си я малко за моите нужди и си изпълних с мои елементи и с разработена от мен платка). Задължително е да има по едно реле (само реле - изпълнителен механизъм, а не схема за време) за всеки прозорец поради относително големия товарен ток при ниско напрежение. Специално при моята кола има много свободно място за кутията на устройството под тапицерията около жилата за парното. А по въпроса за купешките модули от този тип мнението ми консервативно - не си заслужава да харчиш толкова пари за нещо, което може би утре ще се повреди, както чувам и от колегите по горе. Такова нещо може да бъде изработено и от човек със сравнително минимални познания, като при това разходите ще бъдат по-малко и освен това напълно компенсирани от удоволствието самостоятелно да се сътвори.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|