Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с Хоби Кит (СХЕМА)
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2007 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

От казаното до тук е очевидно, че в повечето случаи вината не е в производителя. Фактът, че една и съща схема при едни е заработила безпроблемно, а при други не, е достатъчно красноречив. Разбира се всичко трябва да се огледа внимателно, а не да се приема "ня вяра". Работил съм с китове и на МК и съм много доволен. Един от тях ми създаде големи неприятности поради некачествено изработена платка. Просто контурната линия беше окъсила две писти между които не трябва да има електрическа връзка (виж атача). Иначе схемата си работи перфектно.
_________________
Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Мар 2004
Мнения: 308

МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2007 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак съм аз. Снимката не се получи, защото беше по-голяма от 50кВ
_________________
Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TDA2040
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юни 2005
Мнения: 500
Местожителство: strajica

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 20:16    Заглавие: Отговорете с цитат

emil74 Ами да правил съм я даже 3 пъти, мойта на братовчеда преди 2 год и на един приятел преди 1 год
и до сега не са се оплакали Wink правил съм много китчета и са си работили всичките само едно не тругна ама то беше тотална грешка схеми стойности на елементи объркани и не се занимавах с него повече(беше някоя сирена на немонтана)много често е грешка на задпоялниковото устройство Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 19:25    Заглавие: Re: Хоби-Кит Отговорете с цитат

ji4kajiata написа:
Не е вярно, до сега не е имало схема на Хоби-Кит която да не работи. Правил съм всякакви, усилватели, захранвания и други. Много са добри. По скоро на Неомонтана са боклуци. На Неомонтана до сега не съм виждал нищо толкова свесно. На всичките или им греят елементите или интегралните схеми са дефектни, или платките им са толкова тънки, че се скапват още при първото запояване.
Хоби-Кит според мен за сега са на първо място по електроника.


Съгласен съм с казаното на 100 % ...на "неомонтана" кит и подарък не искам ,адски нескопосана работа-платка пълен боклук ,невероятен сбирток от елементи ,чипове и транзистори от най-ментеливите, а схемните решения ..... Evil or Very Mad

За IR светорегулатора на младконструктор ,направих около 15 броя -работят безотказно,от тях си поръчах само платката ,пика си го писах аз ,сложих и друг симистор( такива имах на склад) .няма проблем.Спомням си само ,че се налижи да добавям един кондензатор 220 нано . Idea
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 0:25    Заглавие: Проблем с Хоби кит..... Отговорете с цитат

Колеги,познавам много добре шефа на Добрикит,той е мой кум на сватбата ми,познавам го добре от 25г. и мога да твърдя,че всички схеми,предлагани от него са пробвани и с гарантирано качество.Това е изключително ерудиран човек,супер специалист,работохолик и майстор на спорта по късовълнова техника.Всичко добро,което може да се каже за един човек е събрано в него.И двамата се занимаваме с електроника повече от 30г.и за него чувам само суперлативи.Е,понякога и градивните елементи са ментета или дефектират,но схемите му са точни и РАБОТЯТ!Що се отнася за Неомонтана и аз съм патил,макар,че рядко ползвам китове за начинаещи,а и съм учил някога там,познавам бегло шефовете на фирмата,но за такива пари-такова качество,все пак китовете са за начинаещи и хора без специални умения.За претенциозните има професионални сайтове със схеми.Нищо лично към никой,само пожелания за успех!Ако нямаше грешки в схеми и компоненти,няма да има борба и напредък.В спора се ражда истината,нали така?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexandro28
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 246
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 9:27    Заглавие: Re: Проблем с Хоби кит..... Отговорете с цитат

wesko dilow написа:
Колеги,познавам много добре шефа на Добрикит,той е мой кум на сватбата ми,познавам го добре от 25г. и мога да твърдя,че всички схеми,предлагани от него са пробвани и с гарантирано качество.Това е изключително ерудиран човек,супер специалист,работохолик и майстор на спорта по късовълнова техника.Всичко добро,което може да се каже за един човек е събрано в него.И двамата се занимаваме с електроника повече от 30г.и за него чувам само суперлативи.Е,понякога и градивните елементи са ментета или дефектират,но схемите му са точни и РАБОТЯТ!Що се отнася за Неомонтана и аз съм патил,макар,че рядко ползвам китове за начинаещи,а и съм учил някога там,познавам бегло шефовете на фирмата,но за такива пари-такова качество,все пак китовете са за начинаещи и хора без специални умения.За претенциозните има професионални сайтове със схеми.Нищо лично към никой,само пожелания за успех!Ако нямаше грешки в схеми и компоненти,няма да има борба и напредък.В спора се ражда истината,нали така?


Веско,за "Добри Кит" не мога да кажа нищо лошо ,правил съм няколко неща и си работеха ,същото се отнася и за Хоби-китовете.
Не съм съгласен обаче с теб "за толковапари толкова"китовете на добри и на хоби са с около10% по-скъпи,но с тази разлика ,че работят
Плюваме и анатемосваме китайските творения на техниката ,е нямаме ли тук същата ситуация с нашенски "производиел ' обаче.....

П.С. Веско виждали сме се с теб ,преди около 2 години ми подари ,не е един а два кинескопа за едно старо LOEWE,бях с един колега ,поизложихме се обаче ,че не почерпихме като хората ,при пръв удобен случай ще се реванширам обаче.......!!!!
_________________
Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
wesko dilow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Мар 2004
Мнения: 1403
Местожителство: гр.Враца

МнениеПуснато на: Нед Май 06, 2007 14:06    Заглавие: Проблем с хобикит.... Отговорете с цитат

От професионална гледна точка,според мен ,не е важно с колко е по скъп един кит,а дали ще свърши работа.Каква е файдата да вземеш нещо евтино,да загубиш време за сглобяване,проби и евентуална излагация,ако е за друг човек и отново тичане по мъките.Времето е ценно и само човек на средна възраст може да го разбере.Относно кинескопите:подарил съм ги от сърце,защото много пъти и аз опирам за помощ при колеги.Когато имам-давам и никога не търся реванш.В този бранш никой не маже да има и да знае всичко,затова сме в този сайт,както и в съюзи,като НБС-СЕТ,КЪДЕТО ВСЕКИ ЗОВ ЗА ПОМОЩ ПРЕДИЗВИКВА ОТВЕТНА РЕАКЦИЯ в положителна насока.Ако повечето колеги дойдат в Рибарица на 12/13 май ще разберат нуждата от съюзяване и взаимопомощ в попрището на което сме се обрекли.
Весели празници и наздраве на всички Георгьовци!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals