| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:10 Заглавие: ELITE 21ES72 |
|
|
Тв-ра работи нормално,но/според клиента/от време на време се чува някакво пищене,или "свирене" ,или не знам си какво/някои хора просто нямат дарбата да ти обяснят,какво точно са чули/което не е от говорителя,и не влияе на изоражението и звука.Вече 2 часа приемника работи съвсем нормално.От къде ли трябва да идва това дразнещо нещо.Същото се появявало или непосредствено след първонач. пускане,или след доста часове работа. 
Последната промяна е направена от helios на Нед Юни 03, 2007 12:17; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:14 Заглавие: |
|
|
Вероятно някоя бобина в редомата развивка или импулсния траф-те имат навик да пеят.
Дори и най-просто омазване с канаколит ги оправя. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 12:28 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | Вероятно някоя бобина в редомата развивка или импулсния траф-те имат навик да пеят.
Дори и най-просто омазване с канаколит ги оправя. |
Тях съм ги презапоил,макар,че едвали имаха нужда и търпеливо и хрисимо чакам да "пропее". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 16:25 Заглавие: |
|
|
| Божилов ти казва да ги залепиш а не да ги презапоиш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 16:32 Заглавие: |
|
|
| fonev_tv написа: | | Божилов ти казва да ги залепиш а не да ги презапоиш |
А твоят съвет какъв е?!Може пък да ми е интересно да изчакам,за да разбера-от къде белким,се получава този "звук".А лепенето е лесна работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 18:01 Заглавие: |
|
|
Иначе ако е дребна бобинка най-качествено става ако я топнеш за малко в разтопен восък,но и лак,канаколит вършат идеална работа.Лошото е само да разбереш кое пее. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 21:01 Заглавие: |
|
|
По едно време ми се появиха няколко телевизора с тоя проблем, ама не помня от коя фирма бяха. ТХО-то пълних с лепило. От него идваше звука. И друго се сетих, само за майтап-ама си беше истина. На един телевизор който аз го гледах, при свален капак го дебнах един месец докато разбера коя бобина ме тормози. Като почне да пищи, рипам от кревата по гащи, и почвам да пипкам тук-там.  _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 21:58 Заглавие: |
|
|
За такова периодично жужене съм сменял до сега два пъти дроселите след мрежовия ключ и то клиента ме насочи към него защото казва че когато натиска бутона отпред за пускане жуженето изчезвало но трябвало да държи постоянно натиснат бутона .Опитвах да го заливам със силикон смола но пак жужи и само със смяната се оправи. А такива дросели по старите шасита има колкото щеш. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 22:04 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | | За такова периодично жужене съм сменял до сега два пъти дроселите след мрежовия ключ и то клиента ме насочи към него защото казва че когато натиска бутона отпред за пускане жуженето изчезвало но трябвало да държи постоянно натиснат бутона .Опитвах да го заливам със силикон смола но пак жужи и само със смяната се оправи. А такива дросели по старите шасита има колкото щеш. |
Другарю Коцев! Тук говорим за страннен звук с честота 15Khz. Само че не знам колко от възрастните хора го чуват? Знам, че няма да ми се обидиш, затова го пиша това!  _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Нед Юни 03, 2007 22:18 Заглавие: |
|
|
Преди месец сменях втория такъв дросел и клиента не можа да ми го обясни това пищене . Значи като го донесе ми каза че периодично нещо жужи и вечер когато е легнал и гледа програма щом е тихо в стаята и звука е намален то много ясно се чувало пищенето и той увеличавал звука за да го заглуши . Свалих капака и го пуснах пред него но уви няма никакъв странен шум. Погледа го половин час и си го взе . На другата вечер дойде и ме помоли да отида с него у тях и като го пуснахме направо се чуваше как пищеше свалих капака там и само като го натисна дросела и пищенето изчезна . Смених го дросела и не се е обаждал клиента . А какво е жуженето при колегата той ако го чуе може да прецени . Но като му чета поста като че ли и при него е същата работа щом и при пускане понякога се чува . Просто зависи с какво усилие е натиснат бутона / ако го включва от ключа/ и шасито съответно малко се изкривява а оттам и и самия дросел се размества и почва да пищи . Все пак нищо не пречи на колегата както е извадил шасито малко да го понатисне дросела и ще си проличи . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|