 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Юли 10, 2007 22:20 Заглавие: |
|
|
Znam, razbira se, za kakav bojler stava duma. Na tozi primcip i sega rabotjat njakoi novi bojleri. Skoro popravjah italijanski podoben. Osnovnoto pri tezi bojleri , 4e RABOTJAT BEZ NALJAGANE-otvorena sistema sa. Zatova sa i udobni za prerabotka. Ima i o6te ne6to pri tjah-zadalzitelno e da imat prekasva4 na vhoda, za da ne izgarja nagrevatelja. Ina4e srabskijat "Magnohrom Kraljevo", naprimer e to4no kato "Junga, no s 5 ili 10 litrov kazan. Nagrjavaneto stava s termostat vav vodosadarzatelja. Vklju4va se predvaritelno, iz4akva se da se stopli vodata i ima vsjakakav debit okolo 5 - 10 minuti. Ima variant na 10-litrovite bojleri "ARISTON", koito rabotjat taka. Uslovieto-ne se montira predpazen ventil. Za6titata stava ot smesitelnata baterija, kojato e s vrazka 3/8" i pri nagrjavane zapo4va kapane-sistemata e otvorena. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krasiorocknroll Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005 Мнения: 180
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 21:11 Заглавие: |
|
|
Бойлера си е седем киловата и бачка под налягане (седи под мивката) и вариант с допълнителен съд не върви.Чисто и просто си трябва регулатор на мощност ,който да намалява мощноста преди да сработи термозащитата.Ма мъката ми е ,че от горе на всичкото съм го пуснал на две фази та трябват и два регулатора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Пет Юли 13, 2007 19:07 Заглавие: |
|
|
krasiorocknroll, ако сте прочели условията за писане във форума, нямаше да правите подобни "крещящи" забележки.
На лаптопа си нямам кирилица. Живея извън България, а понякога с дни съм далеч от компютъра, на който имам кирилица. Все пак се опитвам да помогна, доколкото мога.
За подобни изключения има поставени правила във форума. Попрочетете ги("СЪОБЩЕНИЕ:" най-отгоре във форума)!
;----------------------------------------------------------------------------
Сега по темата: Сигурно ли е, че работи под налягане? Повечето варианти за под мивката са без налягане. Единствената разлика е, че се използва смесителна батерия с ТРИ гъвкави връзки. Иначе е много по-икономично със съд и рерморегулатор. Ако бойлерът не се използва за къпане, няма нужда от повече от 4 kW. Класическите са 2kW. Формираното налягане е само от поднивото и не е повече от 0,1-0,2 бара.
Прилагам схема на такъв бойлер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юли 14, 2007 19:08 Заглавие: |
|
|
| Абсолютно сигурно е ,че е на налягането на водопровода , а е в банята е имам такъв и в кухнята.Вързан е на водопровода и след него имам разклонител и мивка и отделно душ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Съб Юли 14, 2007 19:38 Заглавие: |
|
|
Нещо не ми става ясно... Ако е на налягането на водопровода, как става включването му? Виж да не е от водопровода да отива гъвкава връзка към батерията, а след това в бойлера. В началото беше казано следното:
"...Цел на занятие па и проблема е ,че това животинче юнгата де се регулира от дебита на водата... "
Класическата "ЮНГА" е с пресостат на входящата тръба.
Кой модел е бойлерът, за да видя спецификацията му и да не налучкваме?... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 17, 2007 19:52 Заглавие: |
|
|
Боилера има датчик на входа ,които засича движение на вода и включва на пълна мощност ,а температурата зависи само от ,колко вода пускаш: повече по-студена.Е има два реотана и можеш ръчно да спреш единия.Датчика е тапа с магнит по тежка от водата и лежи на дъното върху входа на студената вода . Като потече вода тапата се дига от струята и рид релето отчита. Датчика задейства едно реле с два нормало отворени контакта.Всичко това минава първо през един термоизключвател,който поне се самовъзтановява.
Един вход, един изход,а боилера е израелски от Метро го зех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Нед Авг 05, 2007 19:34 Заглавие: |
|
|
| Друг вариант на фазово регулиране, подобно на предложеното от old4 е със схема аналог на еднопреходен транзистор с RC-група(резистора може да е тример или потенциометър), мощен тиристор (управляван чрез междинен транзистор от схемата ако е необходимо) и грец, чиято мощност съответства на тази на тиристора. Аз лично съм изработвал такива схеми за упралвние на всякакъв вид товари. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|