Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Телоподаващо проблем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan petrov
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2004
Мнения: 94
Местожителство: Тетевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 11, 2007 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

В машинките на РЕДКО МОДЕЛ практик има кондензатори а в тези на енхел дето ги продават в метро няма.Но за то (ва пък и двете са със ш-образни тр. и дросели.На един познат дефектира единия кондензатор от 2 и не можеше да прави хдобри заварки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
пенкооо
Гост





МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 20:34    Заглавие: 1.2мм Отговорете с цитат

несъм много в 4ас с ел.работите но съм завар4ик и работя с хубави ма6ини или по то4но маркови ако можете да намерите из нета описание на някоя машина ESAB или LINCOLN ще вие от голяма полза.А за нормална заварка с тел 1.2мм са нужни около 220А-250А и 27в казвам го от опит на ма6ините изписва с колко ток заварям.
Върнете се в началото
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 13:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз да се опровергая сам ... като сложих кондензатори започна да работи значително по-добре .. без значение къде са преди или след дросела просто работи по-добре и телта лепне по-малко (дори с кофти дросел). Мисля че около 50 000 микрофарада са достатъчни. Kолкото повече толкова по-добре но ползата не е в линейна зависимост. Т.е. не се престаравайте. Дросела за да работи добре при 100А е нужно да е навит върху Ш-сърцевина 60см^2 и да съдържа 45 навивки от шина 5х8 или еквивалент. При по-малко сечение на сърцевината дросела се пренасища бързо и си губи функцията. За сравнение с 30мм^2 се насища при около 30А. Сечението на проводника се определя от правилото че max плътност на тока е 5А на квадрат (за 100A - минимум 20мм^2). Ако има интерес имам упътване на руски как се смята дросела.

Като цяло мисля че изработката на качествен трансформаторен източник ще излезе доста скъпо като време и пари. За един такъв готов дросел ми искаха 250 лева а кондензаторите също не са евтини (~ лев на 1000 микрофарада) както и останалите материали. Не знам дали не е по-добре да се помисли върху едно купешко инверторно захранване и да се направи само телоподаващия механизъм към него. Има такива които имат настройки за да работят и като електрожен и като MIG MAG и като WIG (има разликав характеристиката!!). Цената на качествените ще да е около 2000 лева. WIG не е за пренебрегване! По-елементарните инверторни би трябвало да са под 1000 лева. Като цяло качеството на шева и удобството при работа (тегло, настройки, параметри, форма на напрежението и т.н.) не могат да се сравняват с тези на еднофазните захранвания.

За заварки с алуминии е добре подаващото устройство да е с две двойки бутащи колела не с една. Двете двойки могат да работят с по-малка сила на притискане и няма да деформират алуминия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals