Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся схема на регулируемо захранване
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tropper
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005
Мнения: 1299
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 8:33    Заглавие: Отговорете с цитат

asenc написа:
една идея
каъв ще бъде ефекта ако за по-високи напрежения независимо от тока се използва за изправител схема грец, а за по-ниски напрежения и голям ток да се ползва едно-полупериоден изправител Question

Кофти постоянно подмагнитване на трансформатора при по-големите изходни токове Razz и както и eler каза електролитите ще видят зор - трябва да се оразмерят не само по капацитет ами и по ефективния ток през тях, който в тоя случай ще е по-голям заради по-лошата форма, независимо че средния е същия.
_________________
Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 11:31    Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване Отговорете с цитат

asenc написа:
здравейте търся схема на регулируемо захранване с приблизителни параметри 0-40v 0-10a
мерси предварително

[email protected]


първо си приготви траф с мощност поне 450W, тогава са се започва,какво ще кажеш колега Wink Cool
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:08    Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване Отговорете с цитат

californieca написа:
asenc написа:
здравейте търся схема на регулируемо захранване с приблизителни параметри 0-40v 0-10a
мерси предварително

[email protected]


първо си приготви траф с мощност поне 450W, тогава са се започва,какво ще кажеш колега Wink Cool

В тоя дух не трябваше ли да уточним режима на работа на
това устройство?Ако ще се използва за лабораторни нужди
(кратковременно)трансформатора може да е с доста по-малка
мощност.
И не само трансформатора....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:23    Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване Отговорете с цитат

emoome написа:
В тоя дух не трябваше ли да уточним режима на работа на
това устройство?Ако ще се използва за лабораторни нужди
(кратковременно)трансформатора може да е с доста по-малка
мощност.
И не само трансформатора....

Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко... Wink
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Сеп 2006
Мнения: 4914

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:46    Заглавие: Отговорете с цитат

"Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко... "-мноого спорно.
Ползвам източник 0-30в;0-3а с защита по ток и температура-
когато се наложи елиминирам защитата....-това от моя опит.
Източника си е моя изработка-знам какво може да даде и колко Wink
Но да видим отговор за режима на работа..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
californieca
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005
Мнения: 439
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 13:49    Заглавие: Отговорете с цитат

emoome написа:
"Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко... "-мноого спорно.
Ползвам източник 0-30в;0-3а с защита по ток и температура-
когато се наложи елиминирам защитата....-това от моя опит.
Източника си е моя изработка-знам какво може да даде и колко Wink
Но да видим отговор за режима на работа..?


аз предполагам че ще е линеен Confused
_________________
Всичко е в тока Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kd 503
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004
Мнения: 520
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Юли 25, 2007 14:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам собственоръчно правено такова устройство с ма721 + 2н3055 оригинален трафа е мощен ток вдига до 6,5А минималния е към 60ма а Very Happy а напрежението е към 33 волта макс и 1,95 минимално доволен съм като цяло зареждал съм акумулатори на 6,5 ампера зимно време на към 13/14 волта скача и грее като фурна но устисква сега лятото пак пробвах да заредя акумулатора на комшията с москвича и за 3/4 минути вътре едно R се отпои от жега а трафа замириса Surprised Surprised то и жегата има принос де.Но все пак ще е добре да има нещо направено по различен начин аз нямам много идей но нещо импулсно с регулиране широчината/честотата или и двете няма ли да сърши работа както за ниски напрежения с големи токове така и за виско напрежение с голям ток ?
_________________
Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenc
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2006
Мнения: 102
Местожителство: г. Разлог

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2007 14:43    Заглавие: Отговорете с цитат

значи по отношение на трансформатора 2х24 волта и според мене 20-25 ампера не са му проблем (абе става за заваряване Smile втотичната намотка е с 5мм меден проводник)
по отношение на режима на работа трябва да може да работи натоварен продължително време (мисля си и за принудително охлаждане което да се включва автоматично)
а това дали е лабораторен Question 0-30 волта 0-10ампера незнам хобаво ще бъде да има нисък коефициент на пулсации стабилно изходно напрежение и т.н.т.
_________________
човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2007 16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.pablin.com.ar/electron/circuito/auto/cargbat1/circuito.gif&imgrefurl=http://www.pablin.com.ar/electron/circuito/auto/cargbat1/index.htm&h=321&w=650&sz=8&hl=bg&start=4&um=1&tbnid=PhGXDFs5BTX0EM:&tbnh=68&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dcircuito.gif%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26sa%3DG
Разгледай това. и на пощата ще ти пратя схема на един преобразувател2 30 амперов с 6 броя 2н3055 и едно лм317 мисля че ще ти свърши работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ванчо
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Апр 2007
Мнения: 27
Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище

МнениеПуснато на: Нед Авг 05, 2007 18:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Внимавайте с тия 2N3055, и аз съм правил тягови схеми с тях и съм се парил доста, главно заради кучата изработка. Веднъж при измерване на h21 на няколко такива парчета ми дадоха отклонение от -40 до +50 процента от номиналната стойност. Представете си само кой от тях колко "бяга" като ги впрегнеш и кой "се влачи" на опашката. При такива толеранси трудно се изравняват токовете през тях. Накратко казано този който усилва повече при равни други условия поема и повече натоварване и си заминава първи а останалите, като останат без него си отиват и те.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals