| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 8:33 Заглавие: |
|
|
| asenc написа: | една идея
каъв ще бъде ефекта ако за по-високи напрежения независимо от тока се използва за изправител схема грец, а за по-ниски напрежения и голям ток да се ползва едно-полупериоден изправител  |
Кофти постоянно подмагнитване на трансформатора при по-големите изходни токове и както и eler каза електролитите ще видят зор - трябва да се оразмерят не само по капацитет ами и по ефективния ток през тях, който в тоя случай ще е по-голям заради по-лошата форма, независимо че средния е същия. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 11:31 Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване |
|
|
| asenc написа: | здравейте търся схема на регулируемо захранване с приблизителни параметри 0-40v 0-10a
мерси предварително
[email protected] |
първо си приготви траф с мощност поне 450W, тогава са се започва,какво ще кажеш колега  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:08 Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване |
|
|
| californieca написа: | | asenc написа: | здравейте търся схема на регулируемо захранване с приблизителни параметри 0-40v 0-10a
мерси предварително
[email protected] |
първо си приготви траф с мощност поне 450W, тогава са се започва,какво ще кажеш колега  |
В тоя дух не трябваше ли да уточним режима на работа на
това устройство?Ако ще се използва за лабораторни нужди
(кратковременно)трансформатора може да е с доста по-малка
мощност.
И не само трансформатора.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:23 Заглавие: Re: търся схема на регулируемо захранване |
|
|
| emoome написа: | В тоя дух не трябваше ли да уточним режима на работа на
това устройство?Ако ще се използва за лабораторни нужди
(кратковременно)трансформатора може да е с доста по-малка
мощност.
И не само трансформатора.... |
Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко...  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 12:46 Заглавие: |
|
|
"Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко... "-мноого спорно.
Ползвам източник 0-30в;0-3а с защита по ток и температура-
когато се наложи елиминирам защитата....-това от моя опит.
Източника си е моя изработка-знам какво може да даде и колко
Но да видим отговор за режима на работа..? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
californieca Опитен потребител


Регистриран на: 18 Яну 2005 Мнения: 439 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 13:49 Заглавие: |
|
|
| emoome написа: | "Абе не е баш така-дадено токозахранващо устройство се изчислява така че да изкарва някакъв ток в някаъв диапазон от изх.напрежения и и т.н.
Не може то така-той транзистора е 5А,консумацията и тя ша е 5А и транзистора ще живее на ръба,ама то разчитаме че ще е за малко...
Винаги е нужно дадено устройство,като се проектира да има запас,а не да е направено с най-кекавите елементи и да се надяваме,че то ще се ползва изрядко-рядко и замалко... "-мноого спорно.
Ползвам източник 0-30в;0-3а с защита по ток и температура-
когато се наложи елиминирам защитата....-това от моя опит.
Източника си е моя изработка-знам какво може да даде и колко
Но да видим отговор за режима на работа..? |
аз предполагам че ще е линеен  _________________ Всичко е в тока  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kd 503 Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2004 Мнения: 520 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Юли 25, 2007 14:39 Заглавие: |
|
|
Аз имам собственоръчно правено такова устройство с ма721 + 2н3055 оригинален трафа е мощен ток вдига до 6,5А минималния е към 60ма а а напрежението е към 33 волта макс и 1,95 минимално доволен съм като цяло зареждал съм акумулатори на 6,5 ампера зимно време на към 13/14 волта скача и грее като фурна но устисква сега лятото пак пробвах да заредя акумулатора на комшията с москвича и за 3/4 минути вътре едно R се отпои от жега а трафа замириса то и жегата има принос де.Но все пак ще е добре да има нещо направено по различен начин аз нямам много идей но нещо импулсно с регулиране широчината/честотата или и двете няма ли да сърши работа както за ниски напрежения с големи токове така и за виско напрежение с голям ток ? _________________ Усилването на електрически сигнали е основен процес в радиоелектрониката!
i love massive ridiculous bass
Atlanta Georgia U.S.A. the real hip-hop ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenc Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2006 Мнения: 102 Местожителство: г. Разлог
|
Пуснато на: Чет Юли 26, 2007 14:43 Заглавие: |
|
|
значи по отношение на трансформатора 2х24 волта и според мене 20-25 ампера не са му проблем (абе става за заваряване втотичната намотка е с 5мм меден проводник)
по отношение на режима на работа трябва да може да работи натоварен продължително време (мисля си и за принудително охлаждане което да се включва автоматично)
а това дали е лабораторен 0-30 волта 0-10ампера незнам хобаво ще бъде да има нисък коефициент на пулсации стабилно изходно напрежение и т.н.т. _________________ човек живее само в сегаштния момент,всичко останало или вече е минало или неизвестно дали ще бъде...Марк Аврелии |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
matkauton Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2007 Мнения: 166
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ванчо Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2007 Мнения: 27 Местожителство: гр. Попово, обл. Търговище
|
Пуснато на: Нед Авг 05, 2007 18:58 Заглавие: |
|
|
| Внимавайте с тия 2N3055, и аз съм правил тягови схеми с тях и съм се парил доста, главно заради кучата изработка. Веднъж при измерване на h21 на няколко такива парчета ми дадоха отклонение от -40 до +50 процента от номиналната стойност. Представете си само кой от тях колко "бяга" като ги впрегнеш и кой "се влачи" на опашката. При такива толеранси трудно се изравняват токовете през тях. Накратко казано този който усилва повече при равни други условия поема и повече натоварване и си заминава първи а останалите, като останат без него си отиват и те. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|