| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimir_ki4ev Опитен потребител

Регистриран на: 10 Юни 2005 Мнения: 513 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 14:19 Заглавие: |
|
|
Може ли да вляза като гост и да поискам схемка на двуместен космически кораб до три пъти скоростта на светлината ,в краен случай може и едноместен  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 14:29 Заглавие: |
|
|
ааа, влиза влиза , имам точно трафа който му трябва ама и на мен ми трябва. 40см^2 сърцевина от голям електрожен (4-5 kW). Влиза със зор и то в 22см кутия ама влиза. Дадох идеята за компа щото и така ще инвестира 2-3 заплати в захранването. Каквото може трябва да събере от подръчни материали. Ако намери някой изпаднал траф от електрожен ще спести някоя и друга стотарка. Ще трябва само вторичните да пренавие което не е кой знае какъв екшън. Траф 20см^2 сърцевина, П-образен (1500 вата) подходящо навит изкарва >2000 вата при консумация на празен ход 1А. Ще му свърши чудесна работа. Е плътноста на тока в навивките при товар ще е 5-6 ампера и един вентилатор няма да е излишен но той няма да черпи през цялото време тази мощност ако макс. ток е 15 ампера. Ефективния товар ще е по малък (ако захранва нискочестотни стъпала). Но ако иска да го оразмери по учебник ще е добре да е 2,5-3kW .. това е вярно. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 16:05 Заглавие: |
|
|
| joda написа: | ааа, влиза влиза , имам точно трафа който му трябва ама и на мен ми трябва. 40см^2 сърцевина от голям електрожен (4-5 kW). Влиза със зор и то в 22см кутия ама влиза. Дадох идеята за компа щото и така ще инвестира 2-3 заплати в захранването. Каквото може трябва да събере от подръчни материали. Ако намери някой изпаднал траф от електрожен ще спести някоя и друга стотарка. Ще трябва само вторичните да пренавие което не е кой знае какъв екшън. Траф 20см^2 сърцевина, П-образен (1500 вата) подходящо навит изкарва >2000 вата при консумация на празен ход 1А. Ще му свърши чудесна работа. Е плътноста на тока в навивките при товар ще е 5-6 ампера и един вентилатор няма да е излишен но той няма да черпи през цялото време тази мощност ако макс. ток е 15 ампера. Ефективния товар ще е по малък (ако захранва нискочестотни стъпала). Но ако иска да го оразмери по учебник ще е добре да е 2,5-3kW .. това е вярно. |
За траф,Ш-образен:40 см2=1100VA.20см2=250VA
За траф,Ш-образен,лентов:40см2=1600VA.20см2=400VA
Как ги пресмяташ тия/свръх/мощности по-горе  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 16:35 Заглавие: |
|
|
И тази тема почна да намирисва вече,спрете се за малко да чуем ГОСТА или така казаното никой от никъдето какво иска да прави с това съоръжение  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 17:24 Заглавие: |
|
|
Зависи каква плътност на тока искаш, и в каква степен се доближаваш до макс индукция на сърцевината. Затова писах 1А в покой. Става въпрос и за П-образна сърцевина. По-лесно се намира. Но май-изпаднахме в луди подробности
Аз мисля че Гост отдавна се отказа да чете постингите
И спирам да пиша че се престарах малко май  _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Авг 12, 2007 17:52 Заглавие: |
|
|
Относно това, какъв траф да се използва-залагам на два тороида/Божилов го спомена/.П-образния,лентов си е вид тороид,само да ги нямаше възд. междини/ и загубите вследствие/.
И едно допълнение:При положение,че мощните НЧУ-стъпала,натоварват захранването с около 50%,т.е. на входа няма постоянна във времето, синусоида с примерно 0.775 Vef,тогава вторичната мощност на трафа/трафовете/ ще бъде:140V/при +/-- 70V/,умножени по 12А/примерно/=1680VA.Това,разделено на 2,прави 840VA.Значи два тороида по 420 VA,са съвсем друга "бира". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 16:24 Заглавие: |
|
|
И за да отпаднат всички митове,ето една схема/предоставена от един приятел/:
http://cxem.net/pitanie/5-57.php
Ако се увиличи с около 5-7 волта, ас изхода и се ползват по-мощни транзистори на изхода,нещата се доближават до... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nepamami Опитен потребител

Регистриран на: 12 Авг 2005 Мнения: 129
|
Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 22:33 Заглавие: захранване за усилвател |
|
|
| Според мен по-разумно е да се използват няколко отделни модула примерно на 100w. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 17, 2007 5:53 Заглавие: |
|
|
А ако използваме модули по 1W ще може да се обърнем към някой китайски производител и да поръчаме направо 2-3 хиляди модулни 1-новатови лабораторни стабилизатора (1V/1A). Връзваме ги паралелно или последователно в зависимост от нуждите. Изключително гъвкава модулна система. Възможни са всякакви комбинации от 1V/2000A до 2000V/1A. Известно количество разклонители и свързващи кабели разбира се биха били от полза. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 17, 2007 12:34 Заглавие: |
|
|
| Няма да ти стигнат ,за 160 волта и 15А ще ти трябват 160Х15=2400 модула ,за загубите от комутаторите да не говорим ,а и като вържеш 15 в паралел и почнат да пукат -мазало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|