 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Вто Авг 21, 2007 16:15 Заглавие: Ех |
|
|
| andrew_hack написа: | Явно грешката е при мен. Не виждам разликата между ватметър и електромер
От програмна гледна точка ватовете лесно стават киловат часа - но така е когато един софтуерист започне да се занимава с хардуер
Ще разгледам схемите и благодаря за всички постове. Естествено очаквайте още въпроси. |
Е как да няма разлика
С ватметъра можеш да измерваш само моментната стойност на мощноста , демек поглеждаш го в момента и виждаш 500 W, или ако искаш по лесно е да закачиш 2 електронни мултицета единия да измерва ток другия напрежение снемаш показанията и с елката смятай .
Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrew_hack Активен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2007 Мнения: 62
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 7:20 Заглавие: Re: Ех |
|
|
| suxfan написа: |
Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус  |
Това беше и моята идея Но хардуера си седи като проблем |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
suxfan Опитен потребител

Регистриран на: 29 Окт 2004 Мнения: 174
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 9:45 Заглавие: Re: Ех |
|
|
| andrew_hack написа: | | suxfan написа: |
Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус  |
Това беше и моята идея Но хардуера си седи като проблем |
Защо да е проблем , аз ти дадох почти всичко , само трябва да ги навържеш, имаш идеята с токовия трансформатор, и идеята да ползваш трансформатор хем за захранване , хем за измерване на напрежението , просто ще си търсиш такъв с 2 отделни намотки .
Имаш входната част към pic с 2-та операционни , схемата с операционния е тествана и работи 100% .
Дадох ти готова схема на ватметър с контролер , просто го нагоди като за теб
Остава да преодолееш мързела си и да почнеш  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
andrew_hack Активен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2007 Мнения: 62
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 13:50 Заглавие: Re: Ех |
|
|
| suxfan написа: |
Остава да преодолееш мързела си и да почнеш  |
Вярно, че мързела е голям човек...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Авг 22, 2007 17:24 Заглавие: Re: Ех |
|
|
| andrew_hack написа: | Вярно, че мързела е голям човек...  |
офф/
Един фатмак в казармата за тва викаше-
Като трябва вика-Змия фащам,ама работа не фащам _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|