Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как да направим дигитален ватметер (електромер)?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Вто Авг 21, 2007 16:15    Заглавие: Ех Отговорете с цитат

andrew_hack написа:
Явно грешката е при мен. Не виждам разликата между ватметър и електромер Embarassed
От програмна гледна точка ватовете лесно стават киловат часа - но така е когато един софтуерист започне да се занимава с хардуер Laughing
Ще разгледам схемите и благодаря за всички постове. Естествено очаквайте още въпроси.

Е как да няма разлика Idea
С ватметъра можеш да измерваш само моментната стойност на мощноста , демек поглеждаш го в момента и виждаш 500 W, или ако искаш по лесно е да закачиш 2 електронни мултицета единия да измерва ток другия напрежение снемаш показанията и с елката смятай . Laughing

Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус Very Happy Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrew_hack
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 7:20    Заглавие: Re: Ех Отговорете с цитат

suxfan написа:

Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус Very Happy Laughing


Това беше и моята идея Laughing Но хардуера си седи като проблем
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 9:45    Заглавие: Re: Ех Отговорете с цитат

andrew_hack написа:
suxfan написа:

Електромера ти измерва изконсумирана мощност във времето, в масовия случай е киловат за час , ако ти искаш може да си го направиш и ват за секунда , ако това което ще измерваш му е малка консумацията добре е да е поне ват за час , демек ако са изминали 20 дни и погледнеш електромера ще видиш някакво число различно от преди 20 дена , това става като всяка секунда измерваш колко вата е(моментна стойност на мощноста) и записваш, след секунда пак мериш колко вата е и сумираш със вече записаното , извеждането на информацията става като се съобразиш с това какво искаш да видиш, ват за секунда , ват за час или киловат за час смяташ записаното според начина на записване и го извеждаш на дисплей, въпрос на вкус Very Happy Laughing


Това беше и моята идея Laughing Но хардуера си седи като проблем

Защо да е проблем , аз ти дадох почти всичко , само трябва да ги навържеш, имаш идеята с токовия трансформатор, и идеята да ползваш трансформатор хем за захранване , хем за измерване на напрежението , просто ще си търсиш такъв с 2 отделни намотки .
Имаш входната част към pic с 2-та операционни , схемата с операционния е тествана и работи 100% .
Дадох ти готова схема на ватметър с контролер , просто го нагоди като за теб Rolling Eyes Confused
Остава да преодолееш мързела си и да почнеш Laughing Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrew_hack
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2007
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 13:50    Заглавие: Re: Ех Отговорете с цитат

suxfan написа:

Остава да преодолееш мързела си и да почнеш Laughing Very Happy


Вярно, че мързела е голям човек... Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2007 17:24    Заглавие: Re: Ех Отговорете с цитат

andrew_hack написа:
Вярно, че мързела е голям човек... Laughing

офф/
Един фатмак в казармата за тва викаше-
Като трябва вика-Змия фащам,ама работа не фащам
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals