| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 10:48 Заглавие: Дъмп за BEKO шаси C8 |
|
|
Колеги, опитвам се да сложа процесор VCT 49X3F PZ F1 000 предвиден за шаси С8 на BEKO на телевизор NEO със шаси К1. Тези надписи и на двата процесора са еднакви, има разлики в по долните надписи. Изводите отговарят и телевизора тръгва по принцип, но имам проблем с корекциите по хоризонтал. Та мисълта ми е, ако някой има дъмп за шаси С8- не знам кои модели на BEKO са такива, да ми прати да пробвам. Благодаря предварително. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 11:00 Заглавие: |
|
|
| Пробвай този |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 11:04 Заглавие: |
|
|
Вход в сервис на родном BEKO шасси С7/С8 - MENU, 9, 3, 0, 1. Выход кнопкой TV/TXT.
Вход в сервис на шасси С7/С8 с софтом для Grundig-a - i (menu), 8, 5, 0, 0. Выход кнопкой TXT.
минаха ми две -три BEKO и Grundig от турция си ги купуват и ги носят за звук ама все ме премързява да им сваля дъмпа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 11:17 Заглавие: |
|
|
Благодаря, друг е проблема не е свързано с дъмпа. ivpav, аз знам как се влиза в сервизен режим.  _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 11:30 Заглавие: |
|
|
Предполиожих, че знаеш но рекох да напиша все пак. Някой колега с търсачката после може да си свърши работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 18:09 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | Колеги, опитвам се да сложа процесор VCT 49X3F PZ F1 000 предвиден за шаси С8 на BEKO на телевизор NEO със шаси К1. Тези надписи и на двата процесора са еднакви, има разлики в по долните надписи. Изводите отговарят и телевизора тръгва по принцип, но имам проблем с корекциите по хоризонтал... | Това е интересно. Какъв по-точно е проблема? Увеличен/намален, бъчва/възглавница или нещо друго? С8 го имам, дай линк за K1, ако все още имаш нужда от идеи. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 21:20 Заглавие: |
|
|
Проблема е много странен, не мога да му схвана нишката. Не ми се вярва да е дефектен самия чип, с лепенка отгоре е. Пратен ми е за гаранционно изделие. Просто не са могли да намерят оргинал. Тръгва с уголемен размер, вижда се че на изхода за корекциите има импулси. След малко свива екрана, импулсите изчезват. Ако вкарам куплунга от клавиатурата, телевизора тръгва за 10сек. сам. Ако не го вкарам, тръгва пак сам след 1мин. Поработил малко, все тръгва със свит екран. В сервиз- корекциите по хоризонтал не действат. Дистанционното за NEO(дето си е от телевизора) не го кара, ама това се очаква. Дистанционно за BEKO(14.1) дето си карам всички подобни телевизори без проблем, го управлява много трудно. С универсалната пилотка с кода за 14.1 се управлява без проблем. Телевизора не е от гръмотевици дефектирал. Изстудяване на процесора води до превключване на канали надоло(не винаги) . Ами шантава работа. А схемите как и да ги гледам, не виждам разлика.
http://store3.data.bg/mitachi/?NI=1
Шаси К1 за Grundig, ама схемата е по добра от това което имам на BЕKO.
Бих я качил във файлобменика, ама се дразня от това че трябва да раздробявам на части. Мисля че отговорните хора по тоя въпрос, трябва да вземат мерки да се качват по големи файлове. Ако трябва да се качи нещо за по новите телевизори(30мб), как ли ще е? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 21:37 Заглавие: |
|
|
| Колега на процесора за шаси К1 има следните надписи SK1256-06 wtori red K1 BK на този за шаси С7-С8 има надпис SK8256-08.B. vtori red 14.5 C08 BK(това са надписите на хартиените стикер) Преди време питах тук за разликата между процесорите на шаси К1 и К5 Нямаше отговор Впоследствие се установи че разликата е само във организацията на бутоните на лицевия панел Погледни си какво си поръчал и какво са ти пратили като процесор Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 22:08 Заглавие: |
|
|
Аз поръчах първото, те ми пратиха второто. Според мен трябваше да си работи. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 22:20 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | Аз поръчах първото, те ми пратиха второто. Според мен трябваше да си работи. | Няма как да стане колега софта вътре е от значение а тои се пише при производството имАко имаш утре време ела до мен имам ги и двата процесора ще ги врътнем за норматив и ще разберем истината и после ще вдигнем скандал на момите дето ни изписват частите  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|