| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Mafiota Гост
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 12:06 Заглавие: Голям проблем с DVD плеар Philips LX 3900 SA |
|
|
Здравеъте колеги,
имам чувство че проблема е непоправим, но все пак да попитам. Става въпрос за системката за домашно кино от споменатия модел. Преди време в следствие на токов удар по кабелната замина телевизора, и явно по AV-вх./изходите електромагнитният импулс поразява и плеара. Пораженията са видими- от централния поцесор на управляващата платка направо е отчупено съвсем мъничко парченце. Естествено плеара не изка да се заработи, а като се включи щепсала му в контакта започва да работи вентилаторчето, и напреженията от захранването си излизат.
Е има ли според вас съживяване на тази машинка??, или да я побликувам в раздела за продажби - поне за резервни части??  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 12:16 Заглавие: |
|
|
По скоро раздел "най-близкия контейнер" или раздел "подарявам"  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 13:56 Заглавие: |
|
|
| rumen va4ev написа: | По скоро раздел "най-близкия контейнер" или раздел "подарявам"  |
Някое друго по - умно предложение ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 14:52 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: | | Някое друго по - умно предложение ? |
Хващаш го и го облицоваш с камък,слагаш му отгоре тялото на дядо Мраз и главата на Ленин,обковаваш със злато,лепиш една петолъчка на дисплея и си го зацементираш в двора за паметник. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Пон Авг 27, 2007 15:20; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:15 Заглавие: |
|
|
Ако даваш някой лев пиши на човека.Аз за нещо което така го е люснало че:
Пораженията са видими- от централния поцесор на управляващата платка направо е отчупено съвсем мъничко парченце.
не бих дал нищо.Просто малка е вероятноста нещо да е оцеляло,а пък ако е оцеляло малко е вероятноста да ти дойде нещо друго за ремонт на което да реализираш евентулно нещо от покупката.При тези изделия даже същия модел на друго вече може да е друга вариация на темата.При тази тенденция за занаята наблюденията са ми че все по-малко колеги са склонни да инвестират в нещо което не е ясно ще влезе ли в работа.За много работи и като подарък не ги приемам защото няма къде да ги държа а камо ли пари да давам за тях.А че човека му се иска да вземе пари за нищо е разбираемо.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 15:27 Заглавие: |
|
|
Именно,човек би взел нещо ако поне е сигурно че има нещо ценно,което е останало здраво вътре.При положение че от процесора се е отлюпило парче-вероятността е малка...
Части,шасита и подобни ламбарници -бол.Вече и складовете се напълниха с такива донори и никой ги не ще...
Още повече такива съмнителни уреди.Да е за оптика и да знаеш че всичко друго му е здраво-да дадеш там някаква мизерна символична цифра...
Ама при положение че имам едно шаси от телевизор опалено от гръм и досега нищо здраво квото ми е потрябвало не съм извадил от него-накрая ми писна да ми са вре в краката-изскубнах ТХО и останалото го изхвърлих... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mafiota Гост
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:47 Заглавие: |
|
|
| Захранването, усилвателите (клас D), тунера за радио работят! Петте тонколони със субуфера също. За оптиката не гарантирам, но съм сигурен че и тя работи, поне някои ако има друг такъв плеар , но с друг проблем бихме могли да експериментираме! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 6:55 Заглавие: |
|
|
А колкото до парченцето, мися че се е отчупило вследствие голямо загряване на процесора точно в тази точка! Тъй като като пускам сега плеара тои доста стопля - наи вероятно от самия токов удар вътре в самия процесор се е получило някакво вътрешно укъсяване довело до силно нагряване в определена точка и отчупване на парченцето.
Нали не си помислихте че самия токов импулс дошъл от вън е породил дъга и тя е "опърлила" чаркалаците!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 8:53 Заглавие: |
|
|
| Кажи какво му търсиш и от къде си? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mafiota Гост
|
Пуснато на: Вто Авг 28, 2007 13:20 Заглавие: |
|
|
| tchav написа: | | Кажи какво му търсиш и от къде си? |
Струва ми се че 40лв. е приемлива цена (само за плеара) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|